Siltais laiks šovasar veicinājis ceļu satiksmes negadījumu pieaugumu, pagājušajā ceturtdienā notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē atzina eksperti.
Satiksmes ministrijas informācija liecina, ka lielā daļā negadījumu iekļūst gājēji. 98% gadījumu gājējs ceļu satiksmes negadījumā vai nu iet bojā, vai arī smagi cieš. Vairums šādu negadījumu notiek apdzīvotās vietās. Bieži negadījumi notiek arī uz gājēju pārejām, jo tās nav aprīkotas ar atbilstošiem satiksmes organizācijas līdzekļiem.
Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis atzina, ka gada sākumā situācija uz ceļiem šķita mierīga, tomēr, iestājoties siltajam laikam, negadījumu skaits uz ceļiem pieauga. Viņaprāt, ceļu satiksmes negadījumi vasarā saistīti ar labajiem laikapstākļiem, kas mudinājuši autovadītājus braukt pārgalvīgāk.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs stāstīja:
– Diemžēl ceļu satiksmes negadījumus izraisa dažādi faktori, arī laikapstākļi. Bet ir novērots, ka autovadītāji un viņu pasažieri apzinīgi lieto drošības jostas, kas ir viens no faktoriem, kas samazinājis ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaitu. Tiek rīkotas kampaņas, pasākumi iedzīvotāju informēšanai par drošību uz ceļiem. Šobrīd liela uzmanība tiek pievērsta bērnu drošībai, jo septembrī, kā zināms, bērni un jaunieši atgriežas skolās. Vairāk tiek patrulēts gar mācību iestādēm. Ir skolēnu dienas, kad tiek runāts par drošību, par uzvedību un pārvietošanos pa ceļiem. Iestājoties gada tumšajam laikam, tiek pievērsta pastiprināta uzmanība gājējiem un atstarotāju lietošanai. Pozitīvi vērtēju akcijas un reidus, jo rezultāti un uzlabojumi ir jūtami. Arī ceļu policijas reids „EDWARD" tika aizvadīts mierīgi, bez ceļu satiksmes negadījumiem un cietušajiem vai bojāgājušajiem, kas bija galvenais reida mērķis. Tuvojoties ziemai, atkal uzmanība tiks pievērsta automašīnu riepām, to atbilstībai laikapstākļiem.
26.09.2018.