Vakar, 22. februārī, Madonas kutūras namā notika Vidzemes zonas mūsdienu deju konkurss skate.
Tajā piedalījās Cēsu, Gulbenes, Alūksnes, Valkas, Aizkraukles, Valmieras, Limbažu, Ogres un Madonas rajona kolektīvi, kopumā 449 dejotāji.
Koncertam bija divas daļas: pirmajā uzstājās kolektīvi ar mazāku dejošanas stāžu, otrajā – pieredzējušie.
– 1. daļā, ko simboliski nosaucām par „Dejas brīnumu", no mūsu rajona uzstājās 5 kolektīvi, – stāsta Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Līga Grāvīte. – Dejoja Sarkaņu pamatskolas 1.- 4. klašu un 5.-9. klašu deju grupa; Cesvaines kultūras nama deju grupa „Ritms" un Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas" deju grupa „Geizeri" (vadītāja nosauktajiem – Līga Kuba). 2. daļā „Jaunā, straujā paaudze" uzstājās tautas nama „Kalnagravas" 5.-9. klašu deju grupa „Geizeri" (vadītāja Līga Kuba) un Madonas pilsētas kultūras nama 10.-12. klašu deju grupa „Aliens" (vadītāja Ināra Cakule).
Žūrijas sastāvā darbojās Valsts jaunatnes iniciatīvu centra (VJIC) vecākā referente dejas mākslas jautājumos Edīte Āboltiņa, bet sarīkojumā piedalījās VJIC direktore Agra Bērziņa.
Autore: INESE ELSIŅA