Viens no jautājumiem, kas Madonas pilsētā laiku pa laikam tiek aktualizēts, ir publiskās pirts nepieciešamība, arī „Stars" mēdz saņemt iedzīvotāju sūdzības, ka to māju iemītniekiem, kam nav centrālā ūdensvada, ir sarežģīti regulāri ievērot personīgo higiēnu.
Iepretim dažu iedzīvotāju pārliecībai, ka pilsētas domei šis jautājums nav rūpējis, var teikt, ka tā gluži nav. Jau pirms trim gadiem ir izstrādāts pirts tehniskais projekts un atrasta konkrēta vieta – Parka iela 4/6, kur tā varētu atrasties, taču bremzējošais apstāklis bija iedzīvotāju intereses trūkums.
– Mēs rīkojām aptauju un „Domes Vēstnesī" ievietojām anketu. Atpakaļ saņēmām tikai dažas, no kā varēja noprast, ka šis jautājums iedzīvotājiem nav aktuāls. Uz aktuālām lietām cilvēki parasti reaģē ātri un dažkārt arī asi, bet šajā gadījumā tā nebija, no tā es secinu, ka ir atsevišķi cilvēki, kas šo pirti ļoti vēlas, taču par to, vai būs masveidība, es ļoti šaubos, – savu viedokli pauž Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
Par spīti šaubām domes deputāti tomēr ir vienojušies, ka pirti vajag būvēt, un domājams, ka nākamajā pilsētas domes sēdē tiks pieņemts arī oficiāls lēmums.
– Pirts būvniecība, ja viss noritēs raiti, varētu sākties vasaras otrajā pusē, bet ekspluatācijā to varētu nodot gada beigās vai nākamā gada sākumā. Būs jārīko iepirkums un jāņem kredīts. Pirts būvniecība izmaksās vairāk nekā Ls 100 000, taču pašreizējā situācija būvniecībā ļauj cerēt, ka lielu sadārdzinājumu nebūs. Interese par būvobjektiem no būvnieku puses ir kļuvusi lielāka, celtnieki ir brīvāki, jo objektu skaits ir samazinājies, tas ļauj cerēt, ka uz konkurences rēķina izmaksas varētu saglabāties salīdzinoši zemas. Objekts nebūs liels. Vienlaicīgi tehniskajā projektā tiek plānotas divas plūsmas – sieviešu un vīriešu, lai nav kā padomju gados – sieviešu dienas un vīriešu dienas. Katrā nodalījumā vienlaicīgi varēs atrasties aptuveni 7-8 cilvēki, – norāda domes priekšsēdētājs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.02.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto