Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Būsim veseli!

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.09.2018.

Burtu lielums

Skarbie vēji šonedēļ atpūtuši rudens vēsmas, bet tuvojošās Saeimas vēlēšanas – tautai patīkamu ziņu virsrakstus.

Tā šonedēļ priekšvēlēšanu gaisotnē notikusi Veselības ministrijas tikšanās ar Latvijas Pensionāru federācijas un Rīgas aktīvo senioru alianses pārstāvjiem, kuras laikā seniori informēti – Veselības ministrija rosinās no nākamā gada atcelt pensionāriem desmit eiro pacienta līdzmaksājumu par katru slimnīcas gultā pavadīto dienu.
Tāpat plānots turpināt samazināt gaidīšanas rindas pie ārstiem speciālistiem, panākot, ka lielākā daļa speciālistu konsultāciju pieejamas mēneša laikā. Lai to nodrošinātu, paredzēts motivēt ārstniecības personas strādāt valsts apmaksātajā medicīnā, ar darba samaksas palielināšanas programmas turpināšanu (jau nākamgad darba samaksu ārstniecības personām plānots palielināt par 20%). Jāgaida, jāraugās, kā šīs plānotās izmaiņas reāli īstenosies.
Tikmēr saistībā ar plaši diskutēto un jau uzsākto obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu no veselības ministres Andas Čakšas šonedēļ nācis ierosinājums tuvākajā nākotnē domāt par automātisku veselības apdrošināšanas maksājumu cilvēkiem, kuri ir „nepilnajā nodokļu režīmā". Piemēram, ja cilvēks saņem tikai autoratlīdzības, tā vietā, lai viņam pašam ar brīvprātīgo maksājumu būtu jāiestājas obligātajā veselības apdrošināšanas sistēmā, autoratlīdzību nodokļu likmei automātiski varētu tikt palielināts 1%. Jāuzsver, ka ierosinājums neskar kādu kopēju nodokļu likmju palielinājumu, bet gan tikai atsevišķus maksājumus dažām cilvēku grupām.
„Katram, kurš nebūs automātiski apdrošināts, ir iespēja izvēlēties – veikt vai neveikt minētos nodokļa maksājumus un saņemt tikai pamatgroza pakalpojumus vai pilnu veselības apdrošināšanas pakalpojumu," pret rosināto obligāto 1% papildu likmi, kas vairāk izklausoties pēc papildu nodokļa, ir uzņēmēju organizācijas.
Secinājums vienmēr tikai viens – labāk neslimot nemaz! Tā arī šodienas laikraksta „Stars" numurā esam pievērsušies diemžēl aktuālajai un sāpīgajai tēmai par saslimstību ar vēzi. Viena no atziņām, kas izskan, – laikus veikta profilakse un regulāras pārbaudes var palīdzēt sevi pasargāt no onkoloģiskām saslimšanām. Vakar Latvijā tika atklāta arī informatīvā akcija „Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!", lai izglītotu par cilvēka papilomas vīrusa sekām (kas visbiežāk ir dzemdes kakla vēzis) un informētu par valsts apmaksātu vakcināciju pret šī vīrusa infekciju. Šāda vakcīna esot droša, turklāt skandināvu valstīs veiktie pētījumi apliecina tās 100% efektivitāti.


14.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px