15. septembrī Degumnieku tautas namā Skolas ielā 4 norisināsies Jāzepa Juhneviča godināšanas turnīrs 64 lauciņu dambretē.
Godināšanas turnīru rīko Madonas novada Ošupes pagasta pārvalde, Dambretes attīstības biedrība sadarbībā ar Jāzepa Juhneviča dēliem – Jāni un Maigoni Juhnevičiem – un turnīra galveno tiesnesi Raivi Paegli.
Dalībnieku reģistrācija pamatturnīram 15. septembrī no pulksten 10 līdz 10.59, sacensību atklāšana un sākums pulksten 11.
– Jāzepa Juhneviča godināšanas turnīrs ir tradīcija, kas šogad notiks jau sesto gadu. Šā gada turnīrs ir veltīts Jāzepa Juhneviča nozīmīgajai jubilejai, jo viņam 12. septembrī paliek 75 gadi. Atzīmēsim to, spēlējot dambreti, būs tradicionālā pasēdēšana pie zupas katla, bet tiem, kas vēlēsies ballīti, būs jādodas ciemos uz Dzelzavu, Jāzepa mājām. Toties jubilāram būs prieks par kupli apmeklētu dambretes turnīru. Gaidām arī viesus, tostarp Latvijas čempionus, jo nolikums tika izsūtīts jau pavasarī. Šogad ir nedaudz pamainīts sacensību formāts, jo nebūs blitz turnīra, tikai pamatturnīrs, – pastāstīja jubilāra dēls Maigonis Juhnevičs.
Nolikums vēsta, ka Jāzepa Juhneviča godināšanas turnīrs Degumniekos notiks piecās atsevišķās grupās: vīriešu, sieviešu un jauniešu, komandu, kā arī Madonas novada pārstāvju ieskaitē. Visi dalībnieki spēlēs kopējā pamatturnīrā 11 kārtās ar laika kontroli 15 minūtes katram uz partiju, bet apbalvoti tiks trīs labākie rezultāti katrā grupā. Jauniešu grupā vērtēs meitenes un zēnus kopā (sasnieguši 18 gadu vecumu un jaunāki). Komandā var spēlēt neierobežots dalībnieku skaits, bet vērtējumā tiks ieskaitīta četru labāko rezultātu punktu summa. Sacensības notiek ar individuālās ieskaites datora izlozi, tāpēc vienas komandas dalībniekiem ir iespējams tikt salozētiem savstarpējā cīņā. Komandā spēlējošajai sievietei (arī jaunietei) un jauniešiem tiks pieskaitīts papildus 1 punkts pie turnīrā iegūtajiem punktiem.
Katrs dalībnieks tiks apbalvots ar pateicības-piemiņas balvu un ar kādu no atbalstītāju balvām. 1.-3. vietas ieguvējus katrā grupā apbalvos ar piemiņas diplomiem, medaļām un atbalstītāju balvām, godalgoto vietu ieguvēji pamatturnīrā saņems piemiņas kausus, 1.-6. vietas ieguvēji pamatturnīrā saņems naudas balvas.
Ar piemiņas kausiem un medaļām tiks apbalvotas trīs labākās komandas, bet turnīra labākais spēlētājs kopvērtējumā iegūs ceļojošo kausu.
Dalībnieku pieteikšanās turnīram līdz 15. septembrim pie galvenā tiesneša (e-pasts [email protected]).
Maigonis Juhnevičs pateicas arī atbalstītājiem: Madonas novada pašvaldībai, turnīra ģenerāldraugam – Ošupes pagasta pārvaldei, tās vadītājam Aigaram Šķēlam personīgi, ZS „Jaunaļņi" un saimniekam Mārcim Iesaliņam, ZS „Eglītes" un saimniecei Līgai Jostei, ZS „Jāņkalni" un personīgi Ilzei Ozoliņai, ZS „Zvirgzdiņi" un saimniekam Andim Stafeckim, ZS „Aizupes" un saimniecei Silvijai Garbovskai, IK „55 mārītes" un vadītājai Līgai Lieplapai personīgi, ZS „Līvi" un saimniekam Raimondam Melderim, SIA „Domu pietura" un saimniecei Astrai Riekstiņai, SIA „Madonas karameles" un īpašniekam Arnim Blaževičam, SIA „Madonas alus darītava" un saimniekam Rolandam Zaharovam.
05.09.2018.