Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Grupa “Māgas” atgriežas uz skatuves

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 23.08.2018.

Grupa “Māgas” atgriežas uz skatuves
Burtu lielums

Noteikti ne viens vien Madonas novada iedzīvotājs plašsaziņas līdzekļos ir ievērojis informāciju, ka šovakar, 24. augustā, pulksten 21 Biksēres estrādē (lietus gadījumā – Sarkaņu pagasta tautas namā „Kalnagravas") pēc vairāk nekā 15 gadu pārtraukuma zaļumballē spēlēs pirms daudziem gadiem populārā grupa „Māgas". Pāris dienu pirms balles vēlējāmies uzzināt nedaudz par grupas pirmsākumiem, noskaidrot atgriešanās iemeslus un ielūkoties nākotnes iecerēs.

Grupas „Māgas" dalībnieks jau no pašiem pirmsākumiem Guntis Šahno sarunas laikā padalījās ar galvenajiem faktiem no grupas vēstures.

– Sākotnēji 1983. gadā tika dibināta grupa „Mag2i", kurā muzicēju es, Modris, Ainārs, Gatis un Ivars. Pēc tam izlēmām mainīt grupas nosaukumu uz „Māgas". Šis brīdis ir spilgti palicis atmiņā, jo Andris Trečaks, kas dzied un spēlē vēl tagad, bieži ķircināja mūs par šo nosaukumu. Lai varētu pilnvērtīgi muzicēt, mums vajadzēja tikt pie aparatūras, tāpēc nodibinājām grupu „Bruģis", kurai pievienojās tagadējais grupas dalībnieks Sandris Sproģis. Diemžēl ar laiku mūzikas gaumes mums nesakrita, bet Sandrim drīz vien pievienojās Edmunds Vestmanis. Tad nu „Māgas" atkal turpināja muzicēt.
Vairāk nekā 15 gadu pārtraukums grupai nav mazs laiks, tāpēc par vēlmi atsākt muzicēt dalījās grupas dalībnieks Edgars Janovskis.
– Tajā laikā bija grupa „Elfi", no kuras es pārgāju uz „Māgām". Katru gadu ar grupu mēs rīkojam tikšanos pie manis un satiekoties šad tad arī uzspēlējam. Doma, ka vajadzētu atsākt muzicēt, radās jau pirms kāda laika, bet, ņemot vērā to, ka mums ir ģimenes, bērni, tas nenotika tik ātri. Šajā brīdī visiem bērni ir pieauguši, katrs atrodas kur nu kurais, līdz ar to tagad laiku nedaudz vairāk var atlicināt sev, saviem vecajiem hobijiem. Tā arī mēs izdomājām, ka vajadzētu atsākt spēlēt. Principā bija doma tikai uz pasākumu Biksēres estrādē sanākt kopā, bet „Kalnagravu" vadītāja jau piedāvāja mums Ziemassvētku ballīti nospēlēt. Tā kā tālāka darbība droši vien arī notiks, turpināsim intensīvi mēģināt, jo tas būtu diezgan muļķīgi – mēģināt vienam pasākumam un pēc tam visam atmest ar roku.
Vaicāts par iespējamajām izmaiņām grupas sastāvā, Edgars Janovskis atklāja: – Sastāvs principā nav mainījies. Klāt pienācis ir vienīgi Valdis, kas spēlē taustiņinstrumentus un kura grupā nebija, bet ik pa laikam viņš grupā tika pieaicināts. Valdis arī tagad ir pieaicināts kā bijušais grupas dalībnieks, bet tas sākotnējais sastāvs joprojām ir palicis no pirmsākumiem. Tagad grupas sastāvā ir basģitāra, bungas, ģitāra, divi vokāli un taustiņi, un esam sešu cilvēku komanda uz skatuves, bet agrāk, kad braucām uz pasākumiem, bijām septiņi. Kādreiz bija arī gaismas operators Ivars un Aigars, mans brālēns, kas bija skaņu operators. Patlaban viņi vairāk veic organizatorisko darbu. Skaņas un gaismas droši vien tagad liksim paši.
Pirms ievērojamā pārtraukuma grupa „Māgas" sarakstīja vairākas dziesmas, un Edgars Janovskis sarunas laikā atklāja, ka nākotnē ir iecere sakomponēt vēl kādu dziesmu.
– Jaunas dziesmas patlaban nav, bet ir plānots ar laiku komponēt vēl, ja tā spēlēšanas kāre nepazudīs. Mums ir tādas dziesmas, kas ir nedaudz aizmirstas, tāpēc ir doma tās uzlabot un atsākt spēlēt. Tikai diemžēl neesam notis pierakstījuši, bet šīs dziesmas mums ir ierakstītas CD. Esam saglabājuši arī dažus videoierakstus no konkursiem un pasākumiem. Tajos laikos, kad spēlējām, ja nemaldos, kādas septiņas vai pat astoņas dziesmas bija mūsu sacerētās.
Ikviens, kurš bija „Mikrofona" aptaujas kvēlākais fans, noteikti atcerēsies grupas „Māgas" dziesmu „Nāc līdz!", kas 1993. gada „Mikrofonā" ieguva augstu novērtējumu.
– Es domāju, ka 1993. gadā šīs dziesmas panākumu atslēga acīmredzot bija cilvēku balsojums. Viņiem patika. Kad notika „Mikrofona" aptaujas, ikviens varēja zvanīt uz radio un balsot. Es pat pieļauju domu, ka mobilo telefonu sakari vēl tiktāl nebija attīstīti, lai ar īsziņām vai telefonzvaniem varētu balsot. Dziesma tiešām nebija slikta, un man pat liekas, ka tā iekļuva desmitniekā. Iespējams, ja būtu nedaudz vairāk piestrādājuši pie dziesmas un nebūtu ģimenes, mazo bērnu, būtu tikuši kaut kur tālāk, – sarunas noslēgumā ar degsmi pauda Edgars Janovskis.
Noliec piektdienas dienā darbus pie malas un dodies uz Biksēri, kur jau šovakar grupa „Māgas" zaļumballē „Atvadas vasarai" pulcēs gan savus fanus, gan tos, kuri ir tikai dzirdējuši par viņiem, kā arī dejotgribētājus! Kopā ar viņiem muzicēs arī grupa „Vidroks". Ieejas maksa uz balli – 4 eiro.


24.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px