25. augusta vakarā Biksērē pie ezera norisināsies no 4. augusta pārceltais ugunsskulptūru festivāls "Uguns-Sa-Sala".
Sarkaņu pagasta tautas nama "Kalnagravas" direktore Valda Kļaviņa pastāstīja: – Festivāla viesus gaidīsim šosestdien no pulksten 20. Festivāla mākslinieciskais organizators ir Kārlis Īle. Šis festivāls atšķirsies no iepriekšējos gados notikušajiem. Tad skulptūras pamatā tika veidotas no koka un salmiem, bet šogad pati festivāla ideja un risinājums būs citādāks. Skatītājs tiks aizvests uz brīnumainu dārzu, kurš veidots no daudziem ilgspēlējošiem noskaņu objektiem. Tā ir ugunīga un noslēpumiem pilna vieta. Tur valda cita telpas un laika izjūta. Maģiskā harmonijā savienojušās divas pretējās stihijas – ledus un uguns. No vairākām vietām skan klusa noskaņu mūzika, kas šķietami palēnina laiku un liek apmeklētājiem aizmirst par steigu, apstāties un ļauties šim mirklim. Apmeklētājiem ir vienreizēja iespēja pieskarties aukstajam ledum un sajust, kā caur to staro uguns siltums. Pasākumam, kur valda lēna un mierīga noskaņa, ir arī viena spēcīga kulminācija – lielas salmu skulptūras iedegšana.
22.08.2018.