Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Līgums astoņu miljonu latu vērtībā

Redakcija

Autors • 19.02.2008.

Līgums astoņu miljonu latu vērtībā
Burtu lielums

Pagājusī piektdiena, 15. februāris, noteikti ieies Madonas vēsturē. Šajā dienā tika noslēgts līgums par vērienīgāko projektu atjaunotās Latvijas laikā mūsu pilsētā, kas tika parakstīts starp a/s „Madonas ūdens" un plaša profila celtniecības uzņēmumu pilnsabiedrību „A. A. & Būvkompānijas", un tas saucas „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseina pašvaldībās 2. kārta Madona".

– No 2002. gada ir ildzis tas neredzamais darbs, ko veica a/s „Madonas ūdens" – idejas, projektu sagatavošana, tehniski ekonomiskais pamatojums, tehniskais projekts, konkursi, un tagad var sacīt – sāksies reālā darbība. Pavisam Latvijā ir 9 pilsētas, kur šādi projekti tiek realizēti. Madona ir viena no pirmajām, – uzsver a/s „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks.

Pavisam četri līgumi

– Projekts sastāv no četriem galvenajiem līgumiem – tīklu būvniecība, notekūdeņu attīrīšanas ietaišu rekonstrukcija, hidrodinamiskās automašīnas iegāde un būvuzraudzība. Tas tiek finansēts galvenokārt par Eiropas Savienības līdzekļiem – 85 procenti līdzekļu paredzēti no Kohēzijas fonda, vairāk nekā 10 procentu līdzfinansējumu garantē uzņēmums kopā ar pašvaldību, valsts investīcijas ir apmēram 4 procenti. Vēl gan nav pilnīgi precīzs sadalījums, un ir skaidrs arī, ka ES un valsts nauda varētu būt pieejama tikai rudenī, tāpēc, lai viss noritētu daudz ātrāk, kamēr vēl nav pieņemts lēmums par Eiropas naudas piešķiršanu, a/s „Madonas ūdens" ņem kredītu sava paredzētā līdzfinansējuma apmērā, un tas nozīmēs, ka būvnieks šovasar strādās tikai ar 30-40 procentu noslodzi, bet strādās un negaidīs, kamēr tiks piešķirta ES un valsts līdzfinansējuma nauda. Projekta termiņš ir divi gadi, bet, ņemot vērā to, ka šī vasara paies, strādājot ar nepilnu noslodzi, ir paredzams projekta pagarinājums, visi darbi varētu tikt pabeigti 2010. gada 1. septembrī, – projekta darbību ieskicē Guntars Dambenieks.
– Un tas pat ir labi, ka būs projekta pagarinājums, jo pa vasaru mēs varēsim sakārtot objektu pilnībā un atstāt to sakoptu, ko īsti nevarētu, ja objektu vajadzētu pabeigt agrā pavasarī – februārī martā, kad ir sniegs un dubļi, – piebilst „A. A. & Būvkompānijas" komercpilnvarnieks Arvīds Apfelbaums, uzsverot, ka šis objekts Madonā firmai ir ļoti svarīgs un atbildīgs, jo pirmo reizi firmas pastāvēšanas gados šāds liels projekts tiek realizēts savā pilsētā. – Tā ir pavisam cita atbildība un reizē ieguvums pašai pilsētai – tie lielākoties ir Madonas cilvēki, kuriem tiek nodrošināts darbs tepat uz vietas, tie ir nodokļi pašvaldības kasē. Ieguvēji esam visi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.02.2008.

Autore: BAIBA MIGLONE

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px