Līdz ar 1. septembri Latvijā likvidēs 25 izglītības iestādes, liecina
Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā ievietotā informācija.
Tāpat vairākās pašvaldībās, ņemot vērā nepietiekamo skolēnu skaitu, no
kura lielā mērā atkarīga skolotāju atlīdzība, vidusskolas daudzviet
pārtaps par pamatskolām, bet pamatskolas – par sākumskolām
Pedagogi
pašvaldībās, kur skolas likvidē un tiek izpildīta noteiktā
skolotāju-skolēnu skaita proporcija klasēs, saņems naudu no valsts
budžeta tēriņiem neparedzētiem līdzekļiem.
Kopumā aprēķināts, ka, optimizējot skolu tīklu, pēdējo trīs gadu laikā ietaupīti aptuveni 3,4 miljoni eiro, no tiem trešdaļu plāno izmaksāt jau šogad. Izdevumu sadalījums pa pašvaldībām tuvākajā laikā vēl jāatbalsta valdībā.
Naudas sadales princips bijis tāds, ka šo naudu saņem pašvaldības, kurām vai nu skolēnu-skolotāju proporcija atbilst Ministru kabinetā noteiktajai, vai arī kuras ir spērušas būtiskus soļus, – apliecina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Lai saņemtu 680 eiro algu par likmi, kas ir pašreiz likumā noteiktā zemākā pedagogu mēnešatlīdzība par pilnas slodzes darbu, skolām un pašvaldībām jāspēj izpildīt kritērijus.
Atkarībā no pašvaldības izmēra un iedzīvotāju skaita mācību iestādēm jāievēro konkrēta skolotāja pret skolēniem skaita proporcija. Tomēr daudzviet Latvijā šie kritēriji arī pēc skolu slēgšanas nav izpildāmi.
08.08.2018.