Atsaucoties "Stara" aicinājumam pastāstīt par šovasar dārzā izaudzētajiem pārsteigumiem, saņēmām fotogrāfiju ar ziņu, ka Sarkaņu pagasta "Putniņos" Ilvas Dolbes siltumnīcā šovasar izaudzis īsts milzis – 1,272 kg smags tomāts.
Šī saulainā un karstā vasara dārzos sagādājusi ne vienu vien brīnumu, bet bijusi īpaši labvēlīga tomātu audzētājiem – ar piebildi: ja tomāti cītīgi laistīti.
Ilva Dolbe pastāstīja: – Stādus vienmēr audzēju pati, beidzamajā laikā bieži braucu uz Dabas muzeju, kur dārzkopības entuziasti rīko izstādes. Sēkliņas nāk no izstādes, parasti cenšos iegādāties dažādas šķirnes. Uzrakstus lieku klāt tad, kad sēklas diedzēju, bet beigās tomēr sajūk, kas kur ir iestādīts. Tik liels tomāts, ar abām rokām turams, ir izaudzis pirmoreiz. Šis ir dzeltenais tomāts, kam ir pamaz sēklu kabatiņu, blīvs. Tomātus audzēju jau 30 gadu, to audzēšanā ir uzkrāta pieredze, tagad turpinu to, ko mamma kādreiz darīja. Sanāk, taču katrs gads ir citādāks. Ar to lielo karstumu tomātus cītīgāk laistīju, un ar augiem ir jārunājas, tad tie ir atsaucīgi, dodot ražu. Pirmo gadu tomātu siltumnīcas zemē nebija likti kūtsmēsli, un augsne, lai arī ielabota, ir diezgan grantaina, ātri izkalst, tāpēc vēl joprojām jāuzmana, lai neiekalst.
07.08.2018.