Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Latvijas Pasts – ticams, ka tarifi augs.

Redakcija

Autors • 16.02.2008.

Burtu lielums

Ceturtdien Latvijas pasta kompānijas „Latvijas Pasts" (LP) ģenerāldirektors Gints Škodovs paziņoja par atkāpšanās raksta iesniegšanu, savukārt premjers no savas puses paziņojis, ka, lai situāciju LP uzlabotu, nekas cits neatliks, kā paaugstināt pasta tarifus, nāksies arī izvērtēt atbildību no valsts puses.

Kā vērtējat situāciju LP, vakar vaicāju Praulienas pagasta padomes un Ērgļu novada Sausnējas pašpārvaldes vadītājiem Valdim Gotlaufam un Lienai Kārkliņai.

Nostāja ir interesanta

– Es gan neesmu pārliecināts, vai Škodova aiziešana atrisinās visas tās problēmas, kas pēdējos gados savijušās ap „Latvijas Pastu", – atzīst Valdis Gotlaufs. – Arī satiksmes ministra nostāja ir visai interesanta – jāpieliek tik cenas, pasta nodaļām jāstrādā uz pašfinansēšanos utt., bet, manuprāt, laukos situācija ir atšķirīga. Ir nepieciešamas arī valsts dotācijas, īpaši preses piegādei. Jau tā šobrīd daudzi atteikušies no preses abonēšanas, bet, ja piegādes maksu vēl paaugstinās, tad šis skaitlis būs vēl mazāks. Kas attiecas uz pasta pakalpojumiem, es uzskatu, ka tie iedzīvotājiem ir jāsaņem pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, bet, ja laikrakstu saņem tikai ap pulksten 7 vai 8 vakarā, tad informācijai zūd jēga un bieži vien daudz kas pat tiek palaists garām. Mūsu pagastā arī Saikavas pasta nodaļu pievienoja Praulienai, un daudzās mājās cilvēki laikrakstus tagad saņem tikai vēlu pēcpusdienā. Un vēl visa tā jezga ar preses piegādi gada sākumā. Ja jaunā sistēma nebija vēl aprobēta, veco nevajadzēja likvidēt.

Vaina jāuzņemas arī ministrijai

– Tiešām nevar saprast, kāpēc tāda attieksme pret laukiem, – neizpratni pauž Liena Kārkliņa. – Sausnējā arī tūlīt martā paredzēts likvidēt pēdējo pasta nodaļu, bet mēs te tā pavērtējām – viņi gan sevi atpelna un nevar būt runa par to, ka nodaļa ir nerentabla. Kur tagad cilvēki maksās par pakalpojumiem, abonēs presi, saņems tā saukto bērnu naudu, pensijas? Brauks uz Ērgļiem? Un arī ar to motorizēto piegādi viss, manuprāt, ir ačgārni. Ved ar pasta mašīnu visu Vestienai, Sausnējai domāto pastu vispirms uz Ērgļiem, un tad mūsu pastniekiem jābrauc pakaļ. Vai tad nevarēja uzreiz ievest Sausnējā vai Vestienā? Un, ja vēl paaugstinās preses izdevumu piegādes cenas… Es pat nezinu, cik tālu tas viss var iet. Škodovam jau sen vajadzēja atkāpties, vai tad neredzēja, kas notiek? Un arī Satiksmes ministrijai un Šleseram sava vaina jāuzņemas, ka nekontrolēja, bet domāja tik par augstām lietām – saistītām ar lidostu utt. Nu nav Rīga visa Latvija!

Autore: BAIBA MIGLONE


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px