Ar krāšņu deju uzvedumu Madonas kultūras namā sestdien noslēdzās šā gada jauniešu vasaras nometne „Deju sintēze".
Sakot paldies pasniedzējiem Inārai Cakulei, Kristīnei Šulcei, Inesei Zīlei, Ievai Repšai, Vitai Grūbei, Zanei Cakulei, Rihardam Raposam-Drabakam, Alex Snickers, Jam Crew, Līvai Frīdvaldei, Lanai Vihrovai, bērni un jaunieši no deju nometnes šķīrās līdz nākamajai 2019. gadā.
Kā gāja, un kas dalībniekiem patika?
Alise Rozīte grupā „Aliens" dejo sešus gadus. – Visvairāk man patika tas, ka visi bijām draudzīgi un visu darījām kopā, – iespaidos dalījās Alise. – Nometnē viss bija jauns, piemēram, zīmēšana ar hennu, sejas apgleznošana. No dejām man jauns likās pasniedzēja Snickers rādītais, kas līdzīgs hip hop, bet ar savu odziņu. Jaunums bija arī afrodejas.
Jautāta, ko vēl dara brīvajā laikā, meitene atbildēja, ka ziemā slēpo, dzied korī, spēlē vijoli mūzikas skolā. Rudenī Madonas pilsētas vidusskolā uzsāks mācības 7. klasē. – Ceru, ka dejot turpināšu visu mūžu, dejā varu atbrīvoties un ielikt sevi, – vēstīja Alise. – Man patīk arī akrobātika, bet viss vēl šajā jomā nepadodas. Patīk, kā dejo mūsu lielās meitenes. Esmu priecīga par koncertu, uz kuru ieradās gan mani vecāki, gan viņu draugi. Vēlējos parādīt, ko esam sastrādājuši un iemācījušies nometnes laikā.
Rasa Lauma Paegle deju nometnē piedalījās otro reizi: – Bija ļoti interesanti, katru dienu – dažādi uzdevumi. Šogad nometnē bijām skaitliski vairāk, līdz ar to – daudz jautrāk. Turklāt piedalījāmies divos koncertos – dejojām gan piektdien Saieta laukumā, gan sestdien kultūras namā. Patika, ka šogad bija vairāk skolotāju un interesantāki tērpi. Izmantojām dabas materiālus, vajadzēja uz krekla novietot lapu un tad pa virsu likt krāsu, lai izveidotos lapas forma. Es liku kļavas lapas un rožlapiņas.
Jautāta, kas meiteni piesaista dejai, Rasa Lauma atbildēja, ka patīk izpausties un parādīt dejai raksturīgo no sava viedokļa. „Kaut soļi ir vienādi, katrs deju uztver un atklāj citādāk. Man patīk visi žanri, bet visvairāk hip hop, jo tajā jādejo aktīvāk, daudz dzīvelīgāk. Otrdien piedalījāmies arī akrobātikas nodarbībā, bija lietas, ko varēju (stāvu uz rokām, izpildu tiltiņus), un daži numuri, ko nevarēju izpildīt."
Nometnes organizatores viedoklis
Tāpat kā trīs iepriekšējos gadus projektu par deju nometni „Deju sintēze" Madonā izstrādāja Lana Vihrova.
– Šogad mainījies tas, ka manai ģimenei klāt nācis vēl viens mazulītis un deju nometnei veltīt visu laiku līdz ar to kļuvis grūtāk, – aicināta uz sarunu, atklāja Lana. – Tomēr man bija lieliski palīgi – turpināju sadarbību ar Ināru Cakuli, bija arī labs brīvprātīgais palīgs – Līva Frīdvalde. Mūsu komandā iekļāvās vairāki pieaicinātie pasniedzēji, un izdomājām, ka šogad nometnes tēma būs „Daba". Pirmdienu sākām ar pasniedzēju Alex Snickers no Rīgas. Viņš Latvijā ir ļoti populārs, pats dejo un ir grupas „Bermudu divstūris" horeogrāfs. Akrobātikas treneris no Jelgavas Rihards Drabaks rādīja, kā sevi akrobātikas elementu pildīšanas laikā nesatraumēt. Nereti bērni saskatās dažādus trikus un pilda paši. Rihards Drabaks nostiprināja esošās zināšanas un atklāja, kā pareizi un droši izpildīt jaunus trikus. Vita Grūbe savukārt mācīja laikmetīgu deju. No vietējiem spēkiem pieaicinājām Ievu Repšu, kas atklāja meikapa noslēpumus. Tā kā šogad deju nometnē ir tikai meitenes, tas viņām bija saistoši. Pārstāve no Ļaudonas gleznoja ar hennu, šie tetovējumi labi iederējās koncerta koptēlā. Tāpat sadarbojāmies ar Inesi Zīli, kura bērniem mācīja, kā izkāpt no savas komforta zonas, kā atraisīties un atbilstoši prasītajam uzvesties uz skatuves. Turpinājām sadarbību ar Madonas mākslas skolu, un tās pārstāve Kristīne Šulce dizainēja nometnes dalībniekiem skatuves tērpus. Piektdien šos tērpus dejotāji pirmo reizi uzvilka koncertā Saieta laukumā, kur uzstājās rollerslēpošanas pasaules kausa atklāšanas sarīkojumā.
Deju horeogrāfijas un konceptu koncertiem veidoja Ināra Cakule un es pati.
Lana piebilda, ka nometnē „Deju sintēze" piedalījās kopumā 35 dalībnieki: 32 bērni un jaunieši no Madonas novada, divas meitenes no Rīgas un viena no Vācijas.
– Dalībnieku grupas sajaucām, lai tajās ir gan lielie bērni, gan mazie, – komentēja organizatore. – Nometnē piedalījās bērni no 8 gadu vecumam līdz 16 gadiem.
Dodas izbraukumā – dabā
Lai vairāk atklātu nometnes tēmu, ceturtdien visi devās uz Ērgļu novadu, kur Sausnējas pagasta „Tiltiņos" saimnieko Mārcis un Ilze Feldbergi.
– Apkārt bija meži un pļavas, mums bija svarīgi izjust dabas tuvumu un izdejot to vides dejā, – skaidroja Lana Vihrova. – Horeogrāfiju dejai veidoja Zane Cakule, iejutāmies un rādījām, kā dabā atdzīvojas koki, akmeņi, augi. „Tiltiņos" labi atpūtāmies, rotkaļu darbnīcā katram bija iespēja pagatavot rotu. Saistībā ar Latvijas simtgadi, bērni savu metāla rotu veidoja, izmantojot latvju rakstus. Tā viņiem palika kā piemiņas suvenīrs no deju nometnes un kopīgi pavadītā laika.
– Atmosfēra bija draudzīga, bērnus nometnes laikā centāmies saliedēt ar dažādām aktivitātēm, spēlēm, darbojās arī pasts, kur dalībnieki cits citam sūtīja vēstulītes, – piebilda Lana.
Vaicāta par ēšanas reizēm, organizatore vēstīja, ka dalībniekiem bija pusdienas un launags, un abas ēdienreizes notika Madonā, kafejnīcā „Stūrītis". „Mums bija svarīgs tuvums, tāpēc izvēlējāmies šo kafejnīcu. Nodarbības iesākām pulksten 9, beidzām sešos vakarā. Ik pa laikam, ja redzējām, ka enerģija ir iztērēta, atvedām arī kādas uzkodas. Nometnes pamatmērķis bija koncerts, un šis rezultāts vienmēr ir svarīgs."
Augustā Lana Vihrova organizēs vēl vienu nometni – „Piedzīvojuma lāde", kas risināsies Smeceres silā.
– Patīk, ka varu iepriecināt tik daudzus bērnus, – saka viņa. – Ir piektais gads kopš vasarās organizēju nometnes, sliktu atsauksmju nav bijis. Paldies Madonas novada pašvaldībai, kas regulāri atbalsta šāda veida projektus!
25.07.2018.