Ļaudonas pagastā, Andreja Eglīša vidusskolā, no 23. līdz 27. jūlijam norisināsies ikgadējā „Latvijas Mazpulku" nometne „Visu daru es ar prieku", kas šogad veltīta meža tēmai. Nometnes dalībnieki būs mazpulcēni un viņu skolotāji no visas Latvijas. Būs pārstāvēta gan Kurzeme, gan Zemgale, arī Alūksnes puse un Latgale.
– Šobrīd nometnei pieteikušies vairāk nekā 30 mazpulki. Katru gadu šajā nometnē piedalās aptuveni 300 dalībnieku, no kuriem 226 ir bērni. Jāpieskaita vēl arī mazpulku vadītāji, nometnes organizatori un brīvprātīgie, – stāsta Madonas novada mazpulku koordinatore Sandra Zavale. – Pirmajā dienā tiks rīkots saliedēšanās pasākums ar dažādām aktivitātēm, lai bērni savā starpā sadraudzētos un iepazītos. Dalībniekus iekustināt palīdzēs folkloras kopa. Tradicionāli paredzētas dažādas radošās darbnīcas, tāpat bērniem būs iespēja tikties ar mednieku, kurš iepazīstinās ar meža dzīvi, pastāstīs par tajā mītošajiem zvēriem. Būs orientēšanās, makšķerēšana, darbs ar papīru, kukaiņu māja. Lai prieks tiktu arī mazajām dāmām, dažas no radošajām darbnīcām saistītas ar sievišķīgām lietām – stilista darbu, ziepju un sveču izgatavošanu. Un, protams, būs ballīte, kuras laikā mazpulcēni varēs rādīt savus talantus, kā tas pieklājas. Paredzēts doties arī lielajā pārgājienā uz Krustkalnu rezervātu un tikties ar Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvjiem, kas apsolījuši noorganizēt vairākas interesantas aktivitātes. Kādā no nometnes dienām brauksim iepazīt Madonas novadu. Apciemosim vairākas saimniecības, lai uzzinātu, kā top mežs. Viesosimies Kalsnavas arborētumā un čiekuru kaltē, apskatīsim kazu audzētavu. Bērniem ļoti patīk tematiskās ballītes, šogad tā būs meža dīvainīšu balle. Nometnes laikā mazpulcēni varēs piedalīties izglītojošās aktivitātēs, ko piedāvās meža apmācību centrs „Pakalnieši". Gribu jau iepriekš pateikt paldies Madonas BJC bērniem, kas palīdzēs darboties ar nometnes dalībniekiem radošajās darbnīcās.
17.07.2018.