Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pa Toma pēdām Indijā

Redakcija

Autors • 13.02.2008.

Pa Toma pēdām Indijā
Burtu lielums

Aizvadītā gada nogalē pieci madonieši – Santa, Marita, Valdis, Māris un Mārtiņš – pievienojās tūristiem no citām Latvijas malām, lai kopīgi dotos piedzīvojumiem bagātā, divu nedēļu garā ceļojumā uz tālo un eksotisko Indiju.
Iespaidu un atmiņu tik daudz, ka ne apkopot, ne izstāstīt, tomēr nelielu ieskatu ceļojuma piezīmēs „Stara" lasītājiem piekrita sniegt Māris Šverns un Santa Ulnicāne.

Galamērķis – vieglā Indija

Tā nu bija sagadījies, ka caur Rīgu, Amsterdamu un Deli ceļotāji nokļuva apgabalā – Keralā, kas tiek dēvēts par vieglo Indiju. Kādēļ? Māris stāsta, ka štatu izveidoja 1956. gadā, apvienojot bagātos Kočinas, Travankoras un Malabaras štatus. Tagad tie ir aptuveni 550 km ziemeļu-dienvidu virzienā un līdz 120 km visplatākajā vietā austrumu-rietumu virzienā. Šeit starp Rietumu Gatu kalnu grēdu un Arābu jūru var baudīt skaistas tropiskās ainavas, ko veido vairāk nekā 40 upju un neskaitāmi strauti un kanāli, ko ik gadus piepilda musonu atnestie lieti.
Gadsimtos izveidojies, ka Keralā arvien ir salīdzinoši augstāks izglītības līmenis nekā vidēji valstī, tādēļ šeit mūsdienās ir stipras arodbiedrības un „zaļo" kustība, kas novedis pie tā, ka Keralai grūti saņemt ārzemju investīcijas, jo strādnieki ir stipri politizēti. Mēs bijām liecinieki divām skaļām demonstrācijām. Bezdarba dēļ daudzi dodas peļņā uz arābu līča valstīm, bet iegūtos līdzekļus iegulda, ceļot savās dzimtajās vietās jaunas, glītas savrupmājas, piebilst Māris.

Obligātā programma izpildīta

Jāteic, ka tālo ceļu latvieši veica ar īpaša uzdevuma izjūtu. Saskaņā ar Keralas štata mutisko tradīciju, apustulis Toms jeb tā sauktais Neticīgais Toms Indijā ir uzcēlis septiņas baznīcas, tādēļ vairums šī novada kristiešu arī šodien sevi dēvē ne citādi kā par Toma kristiešiem. Kā pastāsta Māris, pētot vēsturiskās liecības un mītus par Tomu, radusies ideja apmeklēt vietas, kur it kā apustulis pabijis un kristietībai pievērsis daudzus jo daudzus simtus indiešu, un uzcēlis šīs septiņas baznīcas. 2007. gada decembrī grupiņa latviešu ar lidmašīnu nolaidās Kočinā – tikai 15 kilometru attālumā no vietas, ko Vatikāns pirms trim gadiem pasludināja par Vispasaules kristiešu svētvietu. Tā ir pirmā šāda svētvieta Āzijas kontinentā.
Jau pirmajā vakarā ceļotāji saņēma audienci pie Malaiattoras Sv. Toma baznīcas vikāra Vargēzes Njaliata. Viņš īsi pastāstīja par situāciju Malaiattorā (tiek celta jauna baznīca un remontēta svētceļotāju uzturēšanās vieta) un deva padomu, kādā secībā meklēt visas Toma baznīcas.
Santa neslēpj savu vilšanos grupas biedros, kas svētvietu apskati aizvietojuši ar ikdienišķām izklaidēm, un ar lepnumu atzīst, ka vienīgi madonieši, gods kam gods, ceļojuma programmu izpildījuši un pa neticīgā Toma pēdām izstaigājuši.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.02.2008.

Autore: INDRA VEIPA

Foto no arhīva


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px