Kāda „Stara" lasītāja izteica savu sašutumu par to, ka Raiņa un Saules ielas krustojumā pie „Rimi" veikala pārāk maz laika atvēlēts zaļajam luksofora signālam gājējiem. Grūti paspēt pāriet ielu pie zaļās gaismas. Ne vienu vien reizi tikts tikai līdz pusei, kad jau sāk braukt automašīnas. Vai nevarot šo laiku pagarināt?
Madonā nu vairs palicis tikai viens luksofors – Raiņa un Saules ielā pie „Rimi" veikala. Sakarā ar Rūpniecības un Raiņa ielas krustojuma rekonstrukciju arī Rūpniecības un Saules ielas krustojums tiek pārkārtots uz apļveida kustību. Luksoforu tur vairs nebūs.
Par luksoforu atbild Madonas pilsētas domes īpašumu uzturēšanas nodaļa. Tā rūpējas, lai luksofors darbotos nevainojami, uzmana un vajadzības gadījumā novērš bojājumus (nomaina izdegušās lampas utt). Madonas pilsētas domes īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks skaidro: -Luksoforā signāla darbības laiks atbilst Eiropas standartiem. Tas ir pilnībā pietiekams, lai gājējs bez steigas šķērsotu ielu. Ieteicams sagaidīt signāla sākumu un tad doties pāri ielai. Ja ielas šķērsošanu sāk ar nokavēšanos, tad gan pagūt ir grūti. Ja mainītu luksofora iestādījumus, var atkal rasties auto sastrēgumi, un tas traucētu satiksmes kustībai pilsētā. Varētu ieteikt gājējiem, kuriem liekas, ka zaļais gājēju signāls deg pārāk īsu laiku, ielu šķērsot citā vietā, kur ir gājēju pāreja. Tad to varēs darīt bez steigas. Vienīgais, ko var ieteikt lēnajiem gājējiem, ir sagaidīt gājēju zaļo signālu un tad doties pāri ielai. Ja nokavēts sākums, atliek gaidīt nākamo atļaujošo signālu un tad šķērsot ielu.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto