11. jūlijā Madonas novada delegācija dosies uz starptautisko jauniešu vasaras nometni Vaijē.
Nometnē piedalīsies Kulēnas (Francija), Boržomi (Gruzija), Vaijes (Vācija) un Madonas (Latvija) jaunieši.
– Latviju aktivitātē pārstāvēs novada skolēni, kas uzvarējuši olimpiādēs, kam ir labas sekmes, ir sabiedriski aktīvi, organizē pasākumus, piedalās līdzpārvaldē vai novada jauniešu domē, – komentē Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Vivita Vecozola. – Kopumā uz Vaiji dosies 17 jaunieši un trīs pieaugušie: skolotāja Inese Skraustiņa, jauniešu speciāliste Madara Brenčeva un Edgars Kalniņš. Madara vēl studē augstskolā, šo gadu Vācijā pavadīja apmaiņas programmā, zina daudzas valodas un jaunākās interaktīvās metodes. Arī Edgars Kalniņš izaudzis tepat Madonā, šobrīd mācās Nīderlandē.
Pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste informē, ka jauniešu vasaras nometnes tēma ir „Ilgtspējība": – Katrai delegācijai pārējiem dalībniekiem būs jāstāsta par ilgtspējīgu attīstību savā valstī, kā pret to izturas vietējā pašvaldībā un atbildīgie valstī kopumā. Jāgatavo prezentācija par saskatītajām problēmām, ar deju, dziesmu un valodu pārējiem sadarbības partneriem jāapliecina nacionālās vērtības. Madonas novada jaunieši sevi pieteiks arī ar mūzikas instrumentu spēli (tā kā grupa uz Vāciju pirmo reizi dosies ar avio pakalpojumu starpniecību, mūzikas instrumentus nodrošinās vietējā izglītības iestāde; Vaijes skola ir bagāta ar mūzikas instrumentiem, latviešiem varēs izlīdzēt). Dzīvošana nometnes laikā notiks teltīs, jauniešu vidē tas nav nekas jauns, jo vasaras nometnē Francijā jaunieši tāpat mitinājās teltīs. Aktivitāte noslēgsies un mūsu jaunieši mājup dosies 16. jūlijā.
4.07.2018.