Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aizvadīta dienas nometne “Knaģis 2018”

GATIS TEILIS, nometnes vadītājs

Autors • 28.06.2018.

Aizvadīta dienas nometne “Knaģis 2018”
Burtu lielums

No 11. līdz 15. jūnijam biedrība „Kalsnavas jaunieši" jau trešo gadu īstenoja dienas nometni „Knaģis". Šogad nometnes ietvaros 30 dalībniekiem no Kalsnavas un Madonas novada bija iespēja izzināt un iepazīt apkārtējo vidi un videi draudzīgu dzīvesveidu.

Katra diena tika aizvadīta citā zīmē. Pirmajā dienā dalībnieki „saknaģējās" un iepazinās cits ar citu ar dažādu neformālu un sportisku aktivitāšu palīdzību. Nometnes dalībnieki, piespraužot katrs savu mērķi nometnei, uzsvēra, ka vēlas iegūt jaunus draugus, kas caur nometnes programmu veiksmīgi arī īstenojās. Lielākā daļa aktivitāšu bija balstītas uz savstarpējo komunikāciju un darbu grupās, iepazīstot citam citu.
Otrajā dienā dalībnieki no ikdienā it kā nevajadzīgām lietām radīja praktiskus priekšmetus, piemēram, masāžas kasti, kāmīšu mājiņu, plauktiņu un putnu būri. Savus darbus dalībnieki prezentēja Kalsnavas arborētuma informācijas centra darbiniecēm, kas atzinīgi novērtēja bērnu veikumu. Paldies Kalsnavas arborētumam par veiksmīgo sadarbību!
Trešajā dienā dalībnieki kopā ar biedrības „Domas dabā" aktīvistu Helmutu Baņukalnu devās pārgājienā uz mežu. Pa ceļam Helmuts pārbaudīja bērnu erudīciju, spēju iejusties indiāņu lomās un uzcelt savu māju, lai izdzīvotu mežā. Mājas tapa patiešām iespaidīgas, kā secināja Helmuts, dalībnieki izrādījās daudz radošāki, nekā sākumā varēja šķist.
Ceturtajā dienā devāmies ekskursijā uz Sietiņiezi, vides izziņu centru „Vecupītes" un Beverīnas koka skulptūru parku. Dienas noslēgumā, atgriežoties no ekskursijas, visiem bija iespēja izpausties „Popielā" un izdejoties diskotēkā.
Piektajā, noslēdzošajā, dienā nometnes dalībnieki kopā ar kokkopi Daini Kreili devās iepazīt Kalsnavā augošos kokus un meklēt Kalsnavas dižāko koku. Aizgājām līdz Teteru dižozolam, kas nomērot izrādījās pat 6 metrus un 3 centimetrus plats. Nometni noslēdzām ar atskatu uz piedzīvoto un kopīgu piemiņas lietu gatavošanu ar vecākiem.
Nometnes „Knaģis 2018" darba grupa saka lielu paldies visiem iesaistītajiem, paldies dalībniekiem un vecākiem par uzticību un kopā pavadīto laiku. Tās bija emocijas visai vasarai!
Pateicība nometnes darba grupai: Lindai Ūdrei-Rizgai, Solvitai Vigulei, Santai Ružai, brīvprātīgajām – Sintijai Kopasovai un Adrijai Kairei.
Paldies Madonas novada pašvaldībai – par finansiālu atbalstu nometnes tapšanā – un Kalsnavas pagasta pārvaldei – par transportu un telpu nodrošinājumu nometnes norisēm.
Uz tikšanos nākamgad – „Knaģī 2019"!


29.06.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px