Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Darba samaksa – pats svarīgākais

Redakcija

Autors • 11.02.2008.

Burtu lielums

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Madonas rajona padomes sēdē 6. februārī tika analizēts rajona padomes darbs aizvadītajā gadā – padomes locekļi vērtēja rajona organizācijas statistiskos un finanšu rādītājus, organizatorisko darbu.

Veiktais rajonā tika saistīts ar izglītības darbinieku arodbiedrības veikumu kopumā. Kaut arī atsevišķi biedri atsevišķās izglītības iestādēs uzskata, ka arodbiedrība nepietiekami aizstāv viņu intereses, nepanākot krasāku darba samaksas paaugstinājumu pedagoģiskajiem darbiniekiem, ka arodbiedrības darba metodes savu prasību īstenošanai nav pietiekami radikālas, tomēr kopumā uzticība arodbiedrībai kā strādājošo interešu pārstāvim izglītības iestādēs saglabājas. Arodbiedrības uzskaitē ir 76,6% no strādājošo skaita (- 1% ar iepriekšējo gadu).

Rajona arodbiedrības pirmorganizāciju biedri piedalījušies LIZDA aktivitātēs, sākot ar 2007. gada martu, rakstot, izsakot savus priekšlikumus, piedaloties aktivitātēs gan Rīgas skolotāju atklātās vēstules sakarā, gan citās. Maijā rajona pirmorganizācijas divas reizes izteica savus viedokļus par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto projektu „Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas programma 2007.-2014. gadam" (pirmajā reizē savu viedokli izteica 581, otrajā – 679 arodbiedrības biedri). Vasaras nogalē pirmorganizācijās tika veikta anketēšana „Cik apmierināts ir pedagogs ar savu darbu", kuras rezultāti tika apkopoti, un septembrī Madonas rajona pedagogu atklātā vēstule tika nosūtīta visām Saeimas frakcijām, Ministru prezidentam, izglītības ministrei, LIZDA priekšsēdētājai. Septembrī veikta aptauja par Madonas rajona arodorganizāciju gatavību piedalīties akcijās LIZDA pamatprasību aizstāvībai, gatavību streikot izteica 88% no 693 aptaujātajiem pedagogiem. Rajona izglītības iestāžu pārstāvji, kopskaitā 75 cilvēki, piedalījušies trijos no četriem LIZDA organizētajiem piketiem pie Ministru kabineta un Saeimas ēkas. Rezultāts – arodbiedrībai sadarbībā ar izglītības ministriju 2007. gadā izdevās aizstāvēt pedagogu darba samaksas paaugstināšanas programmu, kā rezultātā pedagogi ar 1. septembri saņēma algas paaugstinājumu 50 latu plus papildus trīs apmaksātas stundas, jūtamu algas paaugstinājumu saņēma izglītības iestāžu vadītāji, mazāku – vietnieki. Rudens aktivitāšu rezultātā tika panākts, ka arī 2008. gadā programmas izpilde ir nodrošināta – 2008. gada valsts budžetā tam piešķirti 33,5 miljoni latu, nodrošinot pedagogu algu paaugstinājumu ar 1. septembri par 60 latiem. Sadarbībā ar IZM tiek meklēti līdzekļi papildus vēl 5 darba stundu apmaksai.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.02.2008.

Autore: BAIBA KAMPE

LIZDA Madonas rajona padomes priekšsēdētāja


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px