Aizvadītajā piektdienā pulksten 15 Ošupes pamatskolā pēc Jaunlubānas puses iedzīvotāju vēlēšanās notika pagasta iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības deputātiem. Kaut gan 27. janvārī jau uzaicinājām iedzīvotājus uz tikšanos, bija noorganizēts transports, tomēr piekritām, ja jau iedzīvotājiem šāda vēlme bija radusies, un arī pati piedalījos, – notikuma gaitu izklāstīja Ošupes pašvaldības vadītāja Alda Jansone.
Bija ieradušies ap 19 iedzīvotāju, tā kā esam oficiāli iekļāvušies jaunveidojamajā Madonas novadā, piedalījās arī Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, laikam kā ieinteresēta persona ieradies bija arī Lubānas novada domes priekšsēdētājs Miķelis Gruzītis, kas joprojām gribēja pārliecināt ošupiešus atbalstīt Lubānas novadu, bet viņa runa bija veltīta tikai vēsturiskajam aspektam. Ierosinājumu nebija nekādu, tika gan uzdots jautājums – kas labāks būs Madonas novadā, kas – Lubānas? Konkrētu atbildi neviens nevarēja sniegt, kaut Lubānas novadu atbalstīja 10 no atnākušajiem iedzīvotājiem.
Alda Jansone izklāsta savu viedokli: – Jāraugās taču ekonomiskā situācija un par iedzīvotājiem arī jārūpējas, ņemot vērā tieši šo aspektu. Arī Andrejs Ceļapīters izsmeļoši pamatoja šo situāciju, izklāstīja, kādas jomas jau ir attīstītas topošajā Madonas novadā, ieguldījumus, kas vairs otrreiz nebūs vajadzīgi, tos varēs izmantot, attīstot jaunas jomas. Lubānas novadā pašlaik vajadzīgs ļoti daudz ieguldīt gan remontos, gan renovācijā visās pozīcijās. Mūsu attīstībai ir ļoti svarīgi iekļauties novadā, kur tik daudz jau sakārtots. Satiksmes jautājumi tad nebūs atkarīgi no pagasta pārvaldes, svarīgi, kāds būs pieprasījums no iedzīvotājiem, skolēniem. Jau šobrīd satiksme ar Madonu ir labāka nekā ar Lubānu. Svarīgas ir arī tādas pozīcijas kā medicīna, kapi, garīgā aprūpe.
Labprāt sadarbosimies ar Lubānas novadu, paturēsim un attīstīsim labas kaimiņattiecības arī kultūras jomā, protams, brauksim arī uz Lubānu, uz aptieku, uz veikaliem. Galu galā to, kur būs labāk vai sliktāk, parādīs tikai dzīve, nevis atsevišķi viedokļi. Šoreiz par labu Madonas novadam ir 4 Ošupes pagasta padomes deputātu balsis, par Lubānas novadu – 3 deputātu balsis.
Autore: ASTRA ZAGORSKA