Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pirmais gads pēc vēlēšanām

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 31.05.2018.

Burtu lielums

Pirms gada 3. jūnijā devāmies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās un ievēlētu jaunās domes. Viedokli, kā darbs veicies jaunajam sasaukumam pirmajā gadā pēc ievēlēšanas, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Konstruktīva pieeja
– Es teikšu, ka labi – pat labāk, nekā sākumā domājām. Jaunajā sasaukumā mums ir divi deputāti ar nedaudz citādāku skatījumu, bet arī viņu pieeja dažādu jautājumu risināšanā un izlemšanā ir konstruktīva. Pie mums nav tā kā Saeimā, kad daļa, pat neiedziļinoties, principā balso „pret" tikai tāpēc, ka tas nav viņu jautājums, – uzsver Vilnis Špats. – Jāatzīst, ka mums arī iepriekšējos gados bija ļoti labas iestrādes. Savulaik daudz runājām par sporta zāli, bet nu pagājušajā gadā to uzcēlām. Pavisam drīz tiks nodots atjaunotais pilsmuižas staļļu jumts. Ir uzsākti būvdarbi Cesvaines pilī. Tie ir lieli projekti, liela nauda, un tiek īstenotas arī citas ieceres. Tiks atjaunots Brīvības ielas posms. Noslēgusies projektēšana Pils ielas atjaunošanai, un tiek veikts iepirkums. Šogad tika īstenota nodokļu reforma, plānotais pašvaldību budžets izskatījās diezgan cerīgi. Arī pašvaldību iestādēm tika paredzēti līdzekļi remontu veikšanai. Ne katru gadu to var atļauties, bet šogad var. Protams, tas jāskatās kontekstā ar plānoto iedzīvotāju ienākuma nodokļa izpildi, kas vismaz pagaidām visā valstī nepildās. Taču Finanšu ministrija nesteidzas ar trūkstošās daļas iemaksu pašvaldību budžetos, situāciju sola analizēt jūlijā un tad lemt par līdzekļu piešķiršanu pašvaldībām.
Bet tā – viss notiek, pie tam ļoti strauji. Visi esam pieraduši pie tāda skrējiena, ka gribam tūlīt un tagad, bet tas, kas izdarīts, pēc mēneša jau piemirsies un tiek uztverts par pašsaprotamu, lai gan pašvaldība ir ņēmusi lielu aizdevumu. Kā sporta zāles gadījumā, kad valsts gadiem solīja lielu finansiālu atbalstu, bet nekas daudz no tā nesanāca, lielais kredīts bija jāņem pašvaldībai.
Cesvaines novada pašvaldības vadītājs atzīst, ka arī nākotnē ir daudz ieceru, ko vajadzētu īstenot, bet pats galvenais – lai tikai cilvēki te, Latvijā, dzīvotu, būtu darbs un viņi te strādātu, viņiem te patiktu, un tad jau viss būs. – Katrā ziņā par komandu žēloties nevaru, vismaz pašlaik skatos diezgan optimistiski. Protams, normatīvisms un papīru kalni ir milzīgi, arī pārbaudītāju daudz. Turklāt daļa skatās tikai pēc likuma burta, nevis gara, kā vajadzētu dzīvē būt. Taču ne jau to vien esam pārdzīvojuši un ne to vien vēl pārdzīvosim. Īstenībā jau visa valsts iet uz priekšu. Lai atceramies 4. maija Brīvības svētkus un militāro parādi Madonā. Tas vienkārši bija lieliski un radīja lielu emocionālu pacēlumu, lepnumu par savu valsti, – atzīmē Vilnis Špats.


01.06.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px