Svētdien Kopenhāgenā beigsies pasaules čempionāts hokejā. Viedokli, kā vērtē Latvijas hokeja izlases sniegumu, lūdzu izteikt Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu un Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti.
Veiksmīgs turnīrs
– Šogad mūsējie spēlē vienkārši lieliski! Katrā ziņā manas prognozes bija pesimistiskākas, un tie punkti, kas tika paņemti gan no ASV, gan Kanādas, bija pilnīgi negaidīti. Iepriecināja arī pārliecinošā spēle pret Vāciju, tāpat Dāniju. Lai arī spēle beidzās ar pieticīgu rezultātu, mūsējo sniegums bija pārliecinošs, – uzsver Aigars Šķēls. – Pat ja mūsējie būtu zaudējuši un rūgtums būtu liels, Latvijas izlasei šis turnīrs tāpat ir viens no veiksmīgākajiem beidzamajos gados. Attiecībā uz gaidāmo spēli ar Zviedriju es piekrītu tam, ko pēc spēles ar Dāniju teica Rodrigo Laviņš, ka visas komandas spēlē ļoti labi, ja vien spēle tām padodas. Ļoti izšķirošas būs pirmās 10 minūtes. Zviedrija šajā čempionātā ir absolūtais favorīts, bet, ja mums izdosies izturēt pirmo ofensīvu un varbūt pat pirmajiem gūt vārtus, tad mēs varēsim vēl ļoti nopietni pacīnīties.
Necerēti labs
– Esmu patīkami pārsteigts par Latvijas hokeja izlases necerēti labo sniegumu, pie tam visās spēlēs, izņemot, protams, to vienu, kurā zaudējām ar graujošu ciparu. Komandas sniegums kopumā ļoti iepriecina. Lai atceramies neizšķirtu pamatlaikā ar tādām hokeja lielvalstīm kā ASV un Kanāda! Veiksmīgais mūsu hokejistu starts tikai parāda, ka ir jāuzticas jaunajiem spēlētājiem un hokeja laukumā viņi jālaiž arī pasaules čempionātos un citos nozīmīgos starptautiskajos turnīros, – uzskata Rihards Saulītis. – Prieks skatīties, kā viņi spēlē. Prieks, ka Latvija visai pasaulei tiek parādīta pozitīvā gaisotnē arī caur šādiem jauniem puišiem un hokeja spēles prizmu. Kāds varbūt domā – štrunts tas hokejs vien ir, bet cik daudz pozitīvu emociju šopavasar tas iedeva visai Latvijai!
Pirms čempionāta, ņemot vērā, ka es tomēr esmu diezgan liels pesimists, bija grūti noticēt, ka Latvijai šogad izdosies iekļūt ceturtdaļfinālā, bet mūsējie izšķirošajā spēlē spēlēja pārliecinoši un ļoti disciplinēti. Esmu arī palasījis komentārus internetā. Piekrītu tiem, kuri raksta, cik tomēr liela nozīme ir komandai, labiem vārtsargiem un trenerim, kas uz pozitīvisma viļņa spēj saturēt spēlētājus visus kopā un noskaņot cīņai uz laukuma līdz pēdējai sekundei. Cepuri nost Boba Hārtlija priekšā! Ļoti jau gribētos, ka mūsējiem izdotos uzvarēt arī ceturtdaļfinālā. Taču, lai kā šī spēle arī beigtos, ar Latvijas hokeja izlases sasniegto rezultātu mēs varam būt apmierināti jau tagad.
18.05.2018.