Pavasaris nāk ar atmodu dabā un teritorijas sakopšanas darbiem. Šogad R. Blaumaņa muzejā „Braki" talkojām 18. aprīlī – dienu pēc rakstnieka vārda svētkiem.
Tā bija jauka satikšanās ar muzeja draugiem, brīvprātīgajiem un sabiedrotajiem, kas vēlas, lai „Braki" būtu skaisti un sakopti.
Regulāri talkā piedalās biedrība „Vidzemes augstienes meži" Birutas Nebares vadībā. Paldies čaklajam un darbīgajam pulciņam, kas apņēmības pilni kopa bērzu birztaliņu ap Zibensšķelto akmeni un skulptūru „Edgars". Ik gadu ir kāds kritušais vai bīstamais koks, kā arī izzāģējami saaugušie krūmi.
Talkā atbildīgi strādāja Ērgļu novada pašvaldības darbinieki, sakopjot augļu dārzu ap muzeja administrācijas ēku, izkopjot ābelītes, kurām sausie un liekie zari jāizzāģē. Īpaši labi to veica Mārīte Gailīte.
Vistālākais palīgs bija Bruno Podiņš, kas mēroja ceļu no Cesvaines. Viņam patīk talkas gars un kopā būšana. Bruno izkopa augļu kokus un košumkrūmus, veidojot skaistu un tīkamu zaru vainagu.
Priekuļu tehnikuma Ērgļu struktūrvienības audzēkņi – arboristi – jau kādas dienas iepriekš pastrādāja talkas ietvaros, izkopjot ābelītēm zaru vainagus. Paldies Andrim Spailem par atbalstu.
Kad labs darbs padarīts, tad gaida sātīgas pusdienas. Par tām galvenā atbildīgā bija Anna Kuzina, un viņai tiešām viss sanāca godam – garda putra ar īpašo mērci. Talkā bija arī pārsteigums – dziedošās sievas no ansambļa „Pīlādzītis". Viņas iepriecināja talciniekus ar jaukām un skanīgām dziesmām. Kopīgi atcerējāmies un pieminējām „Braku" uzticīgo talkotāju Emmu Ceru, kas šopavasar uz visu noraugās no mākoņu maliņas… Paldies, Emma, ka tu biji, un par tavu uzticību muzejam, mums tevis pietrūka, divas dziesmas tika veltītas tieši tev.
Talka aizvadīta, un labs darbs paveikts. „Braki" priecājas par katru, kas palīdz gan ar darbu, gan labu padomu, gan pasākumu organizēšanā. Tikai kopā varam paveikt ko lielu un varenu.
25.04.2018.