Vairāk nekā tūkstotis pamatskolas vecuma jauniešu izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, piedaloties „Latvenergo" koncerna erudīcijas konkursā „FIZMIX Eksperiments".
Ar pārējām Vidzemes komandām par iekļūšanu finālā spēkojas Madonas pilsētas vidusskolas komanda „Gumijas Lācīši", Madonas Valsts ģimnāzijas komandas „Epsilons 111" un „Epsilons 112".
Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem.
Atlases kārtā skolēni trīs nedēļu laikā veic eksperimentus un risina oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas tiksies vērienīgā finālā, lai cīnītos par galveno balvu –
dalību īpašā fizikas vasaras nometnē.
Konkursa fināls, kurā tiks noskaidroti galvenās balvas ieguvēji, šogad būs reizē arī Latvijā pirmais fizikas festivāls. Tajā tiks piedāvāta plaša izglītojoši izklaidējoša programma gan dalībniekiem, gan skolasbiedriem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.
Fizikas erudīcijas konkurss ir viens no ilglaicīgākajiem skolēnu konkursiem Latvijā, tas norisinās jau 23. reizi. Tā mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.
13.04.2018.