Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Spriež par Rupsalas aprūpes centra likteni

INESE ELSIŅA

Autors • 02.04.2018.

Burtu lielums

„Stars" jau rakstīja par samezglojumiem saistībā ar sociālās aprūpes centra „Latgale" mazo filiāli Rupsalā.
Februāra beigās no ēkas tika evakuēti centra iemītnieki, bet 23. martā par aprūpes centra nākotni bija plānota Labklājības ministrijas un novada pašvaldības pārstāvju tikšanās Madonā.

Šī tikšanās nenotika, jo ministrijas pārstāvji uz Madonu neatbrauca. Kā informē Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, tika izcīnīta tikšanās valdības koalīcijas padomē, kur jautājumu pieteica gan Zaļo un Zemnieku savienība, gan Nacionālā apvienība. Rezultāts ir tāds, ka panākta vienošanās iestādi pārņemt Madonas novada pašvaldības pārvaldībā ar valsts finansējumu un turpināt iestādes darbu jau citā statusā. Tas gan šobrīd ir tikai politisks lēmums, vēl detalizēti jāsakārto jautājums par finansējuma apjomu, iemītnieku skaitu, termiņiem u. tml. Līdz ar to tiks turpinātas jau strukturizētas sarunas par konkrētām lietām, un nākamā tikšanās plānota 12. aprīlī Labklājības ministrijā. Uz to ieradīsies arī novada sociālā dienesta speciālisti, lai pārrunātu praktiskus jautājumus un ātrāk atjaunotu iestādes darbu.
Paralēli plānots strādāt pie uzlabojumiem Rupsalas ēkā. Jau augustā novada deputāti tika informēti, ka ēkā būtu jāievelk centrālā apkure. Tika izstrādāts tehniskais projekts, veikts iepirkums, pasludināts iepirkuma uzvarētājs un apkures sistēmas ierīkošanai izvēlētas tehnoloģijas, kas netraucētu iestādes darbībai. – Kamēr gaisā virmoja neziņa par iestādes likteni, šim pasākumam tika norauts stopkrāns, – komentē Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. – Tagad Madonas novada pašvaldības domes sēdē tiks skatīts jautājums par apkures ierīkošanu Rupsalā, un ceru, ka deputātiem iebildumu nebūs, varēsim uzsākt darbu. Paralēli apkures sistēmas nomaiņai risināsim jautājumus, kas nepieciešami, lai izveidotu jaunu pašvaldības iestādi, reģistrētu to sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un atjaunotu iestādes ikdienu. Aprūpes centra iemītnieki pagaidām izvietoti citās valsts sociālās aprūpes centra „Latgale" filiālēs, Rupsalā tie neatgriezīsies, kamēr nebūs sakārtots iestādes statusa jautājums. Turklāt vai atgriezīsies tieši tie paši klienti vai citi, arī nav zināms. Klientu rindu kārto Labklājības ministrija, tas ir ministrijas kompetencē. Tāds ir scenārijs, kas pārrunāts arī ar novada pašvaldības vadītāju Agri Lungeviču, Labklājības ministrijas pārstāvjiem, bet viss jāakceptē novada deputātiem.
Aigars Šķēls izteica cerību, ka sapratne lēmuma veidā būs, un tā būs motivācija turpināt ieceres Rupsalā. „Mēs nealkstam pēc papildu darbiem un valsts funkciju veikšanas, bet galvenā motivācija Rupsalas aprūpes centra saglabāšanai ir darbavietas, tās filiālē bija apmēram 50 cilvēkiem. Tāds finansējums ienāca novadā, un darbavietas turklāt ir riska grupai, kurā liels īpatsvars ir sievietēm vecumā pēc 40, 50 gadiem, kad darbu atrast jau kļūst apgrūtinoši. Centra likvidēšana un darbavietu zaudēšana būtu smags trieciens reģionam."


03.04.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px