Lai gan ir aizsākusies jau otrā nedēļa, kopš sācies astronomiskais pavasaris, ziema negrib un negrib atlaisties, un šonedēļ termometra stabiņš naktīs dažviet noslīd pat zem -10 grādiem, un sals kniebj ne pa jokam. Citugad ap šo laiku jau pilnā plaukumā zvanīja sniegpulkstenīši, taču šogad arī drosmīgās vizbulītes tikai nesen uzdrošinājušās pavērt savas zilās actiņas pretim saulei, kas gan centīgi kausē šoziem mūspusē bagātīgi sakrātos sniega kalnus, un tie ar katru dienu acīmredzami rūk.
Šī ir arī Lieldienu nedēļa, un kristīgā pasaule aicina pieklust, lai svētdien varētu ļauties gavilēm par mūsu glābēja Jēzus Kristus Augšāmcelšanos. Iespējams, ka mūsu lietišķi steidzīgajā laikmetā ir grūti pieņemt, ka kāds par mūsu grēkiem ir gatavs ziedot savu dzīvību. To nevar saprast ar prātu, vien ar dziļu ticību sirdī.
Prātam neaptverama ir arī traģēdija, ko svētdien Krievijas pilsētā Kemerovā tirdzniecības centrā „Ziemas ķirsis", kuru tik ļoti bija iecienījušas ģimenes ar bērniem (jo tur bijušas lieliskas iespējas atpūsties, piedalīties atrakcijās, noskatīties kino, apmeklēt nelielo zooloģisko dārzu), izraisījis milzīgais ugunsgrēks, kurā gājuši bojā vismaz 64 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti tikuši ievainoti. Krievijas plašsaziņas līdzekļi raksta par vienpadsmitgadīgo Sergeju, kurš traģiskajā ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Kemerovā zaudēja visu ģimeni – abus vecākus un jaunāko māsiņu. Pats viņš, glābjoties no uguns, izlēca pa degošā tirdzniecības centra logu un guva smagas traumas, atrodas komā.
Šobrīd, protams, tiek skaidroti apstākļi, kā ugunsgrēks izcēlies un kāpēc tika atslēgta ugunsdrošības signalizācija un nobloķētas avārijas izejas, pārvēršot tirdzniecības centru par slazdu, kas izraisīja vēl lielāku vispārēju paniku. Valsts prezidents to jau nodēvējis par „noziedzīgu nolaidību", bet aizgājušo ģimenēm jau tas nepalīdzēs, varbūt vienīgi jācer, ka tā būs kārtīga mācība nākotnē.
Mums šī traģēdija neapšaubāmi atsauc atmiņā vairāk nekā četrus gadus seno notikumu 2013. gada 21. novembrī, kad Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam „Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus, par ko tiesas process joprojām turpinās… Bet vai ir gūta mācība?
28.03.2018.