1097 kvadrātiņi no visas pasaules vienā segā…
Kad uzzinu, ka
Madonas bibliotēkā izstāžu zālē var aplūkot ārzemēs dzīvojošo latviešu
veltījumu Latvijas valsts simtgadei "Stāstu sega Latvijai", saprotu –
jāredz…
Paldies jums, mīļie, par šo skaisto, brīnišķīgo sveicienu Latvijai – mīļums nāk no sirds uz sirdi.
Arī man ir radinieki, kuri, bēgdami no sarkanā mēra, devās pāri jūrām un okeānam trimdā uz Rietumiem.
Es noliecu galvu mūsu eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas priekšā. No bērna kājas pārvarējusi grūtības, sasniedza tik augstu garīgo un profesionālo līmeni. Aicināta kļūt par Latvijas prezidenti, piekrita – "darīšu visu, kas manos spēkos". Paldies par to, ka esam atpazīstami pasaulē, esam NATO, Eiropas Savienībā.
Liels, liels prieks un lepnums par mūsu tautiešiem ārzemēs, kuri tur ir slaveni un nes Latvijas vārdu pasaulē.
Ne velti mēs svinam Latvijas simtgadi.
Latvija bija,
Latvija ir,
Latvija būs – latvieši pastāvēs, ja
runās latviski,
dziedās dainas,
atcerēsies "Čikāgas piecīšu" dziedāto "Ardievu, Rīga, vai Tu mani redzi – es Tavs pazudušais dēls…",
ievēros senču tikumības pamatus un raudzīsies nākotnē ar gaišu skatienu un ticību rītdienai.
Mīļš sveiciens jums, dārgie draugi ārzemēs!
28.03.2018.