Aizvadītajā nedēļā Madonas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ar satraukumu cits citu brīdināja par kādu cilvēku, kurš mēdzot raustīt dzīvokļu ārdurvis, cenšoties atrast neaizslēgtu mājokli, ko apzagt. Kā informē Valsts policijas Madonas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Randare, garnadzis nu jau ir notverts.
– Divos gadījumos no neaizslēgtajiem dzīvokļiem arī tika nozagta nauda, par ko aizvadītajā pirmdienā tika uzsākti divi kriminālprocesi. Pirmdien policija pastiprināti strādāja, plašie pasākumi arī ir devuši rezultātus. Zaglis, 1991. gadā dzimis vīrietis, ne mūsu novada iedzīvotājs, ir notverts. Līdz ar to satraukumam vairs nav pamata, bet noteikti turpmāk arī jāslēdz mājokļa ārdurvis uz nakti, jo viņa darbības princips bija tieši šāds – iestājoties tumsai, staigāt pa daudzdzīvokļu mājām, mēģinot atrast ārdurvis, kuras nav aizslēgtas, – pastāsta Inga Randare.
Lai gan konkrētais zaglis notverts un šobrīd situācija vairs nav akūta, iedzīvotājiem vienmēr jāievēro piesardzība un savas mantas jāsargā. Kā nosmej Inga Randare, arī pašai pirms pāris gadiem bijusi šāda rūgta mācība, kad no koridora nozagtas mantas, jo ārdurvis nav bijušas aizslēgtas. Tā arī ik pa laikam parādās garnadži, kas darbojas pēc līdzīga principa, jo koridoros visbiežāk tiek turētas vērtīgas mantas – rokassomiņas ar makiem, mobilie tālruņi un tamlīdzīgi, un tas ir pirmais, ko var paķert, atverot ārdurvis. Tādēļ ārdurvīm vienmēr būtu jābūt aizslēgtām, lai mantas nekļūtu par vieglu ķērienu zagļiem.
16.03.2018.