Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Draugi” svin 20. jubileju

ZANE BIKOVSKA

Autors • 13.03.2018.

„Draugi” svin 20. jubileju
Burtu lielums

Liezēres pamatskolā jau divdesmit gadu darbojas vokāli instrumentālais ansamblis „Draugi." Doma par tā izveidi radās toreizējai pamatskolas direktorei Tālei Greinei. Tieši viņa bija tā, kas pirms divdesmit gadiem uzrunāja vietējo mūziķi Oskaru Gailīti, kam bija liela pieredze darbā ar jauniešiem, mācot viņiem dziedāt un spēlēt dažādus mūzikas instrumentus.

Neraugoties uz aizņemtību, strādājot Cēsīs un Priekuļos, Oskars atrada laiku, lai mūzikas nodarbības vadītu arī Liezēres bērniem. Tā visus šos divdesmit gadus par ansambļa kopā būšanas laiku kļuva svētdienu rīti un pirmdienu pēcpusdienas. Ansamblī ir aicināts iesaistīties ikviens, kuram ir vēlme darboties. Dabas dotie talanti nav noteicošais faktors, galvenais ir griba dziedāt. Oskars ir „Draugu" radošais gariņš – darbīgs, aktīvs, vienmēr pilns enerģijas un vēlmes darīt. Bērni un jaunieši Oskaru ļoti mīl un kā gan lai nemīl tik brīnišķīgu cilvēku?! Repertuāru ansambļa uzstāšanās reizēm izvēlas Oskars, ņemot vērā arī pašu mazāko dziedātāju vēlmes.
9. martā kopā tika pulcināti ansambļa fani, līdzjutēji un atbal­stītāji, lai kopā ar viņiem nosvinētu „Draugu" divdesmit gadu pastāvēšanas jubileju. Kā gan citādi to varētu izdarīt, ja ne ar skanīgu koncertu! Jau laikus uz visām pusēm tika izsūtīti ielūgumi, kas aicināja ierasties pasākumā gan esošos, gan bijušos ansambļa dalībniekus. Tad sākās mēģinājumi un pacietīgs darbs, „slīpējot" priekšnesumus.
Ansambļa jubilejas koncerts aizritēja jaukā un mājīgā gaisotnē. Tā laikā skanēja dziesmas ne tikai latviešu, bet arī spāņu, krievu, norvēģu un angļu valodā. Klātesošos priecēja arī divu neparastu ciemiņu – lapsas un lāča – dziedošais priekšnesums. Viesiem bija iespēja gan izlocīt kājas, griežoties dejās, gan vērot koncerta dalībnieku uzstāšanos, gan baudīt dzīvo mūziku ne tikai vietējo solistu, bet arī ciemiņu – Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolas jauniešu – izpildījumā, kuri šādā sastāvā muzicē aptuveni gadu. Paldies Veronikai (solo), Rihardam (ģitāra), Rūdim (bungas), Dairim (basģitāra), Ginteram no Priekuļiem (basģitāra un solo) un Agrim (sintezators) par muzikālajiem priekšnesumiem koncerta pauzēs. Īpašu paldies sakām arī Oskara ilggadējiem draugiem – Uldim Deigelim, kas ir arī Liezēres pamatskolas absolvents un skolas himnas autors, un Kristapam Vēveram par piedalīšanos koncertā un zāles pieskandināšanu ar savām skanīgajām balsīm.
Paralēli dalībnieku priekšnesumiem ciemiņiem un arī pašiem dziedātājiem bija iespēja atgriezties mazliet senākos notikumos, apskatot fotogrāfijas no dažādiem pasākumiem un sarīkojumiem, kuros piedalījies ansamblis „Draugi", kas tika projicētas uz sienas. Protams, neiztikt arī bez našķiem! Visi klātesošie mielojās ne tikai ar pašu sarūpētajiem „groziņiem", bet arī ar jubilejas torti. Paldies „Krūmiņa beķerejai" par gardo pārsteigumu! Īpaši jauks bija mirklis, kad Liezēres pamatskolas skolotāji sveica Oskaru, pasniedzot viņam dāvanu – rožu pušķi un dāvanu karti, ko viņš varēs izlietot nepieciešamās aparatūras iegādei.
Paldies ikvienam, kas palīdzēja koncerta organizēšanas procesā un dāvanu sagādāšanā. Paldies koncerta dalībniekiem, Liezēres pamatskolas direktorei Jolantai Stepiņai un Liezēres pagasta pārvaldei. Bet vislielākais paldies Oskaram, jo bez viņa ansamblis „Draugi" nebūtu tāds, kāds tas ir šodien. Vēlam vēl tikpat daudzus pastāvēšanas gadus un skanīgas dziesmas, ar ko priecēt savus atbalstītājus arī turpmāk!


14.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px