Iepriekš valdot bargajam salam, ledus sasala biezā kārtā, bet nu situācija uz ūdeņiem nav tik viennozīmīga – vietām ledus sāk kust, un ledus kārta uz ūdenstilpēm kļūst nedroša.
Tā kā sākušās skolēnu brīvdienas, operatīvo dienestu darbinieki atgādina sekot līdzi bērnu drošībai. Bez šaubām, tā pirmām kārtām ir vecāku atbildība – izskaidrot, ka bērns var iet uz slidotavu, var staigāt gar ezera vai upes krastu, bet kategoriski nedrīkst kāpt uz ledus, pat ja tas izskatās drošs, jo ledus ir sācis kust un ir ļoti bīstams.
Valsts policija novērojusi, ka gadās arī tā, ka vecāki visu izstāsta un izskaidro, bet, tiklīdz pagriež muguru, bērns dara blēņas un neklausa. Iespējams, tomēr ir jāmēģina skaidrot vēl un vēl, iesaka policijas darbinieki. Ja ar bērnu runās kā ar lielu cilvēku, visu pareizi izskaidros, lielākoties tomēr tas tiks ņemts vērā. „Aizrādīt jau var visi – policisti, skolotāji, dakteri, garāmgājēji, bet vislielākais svars tomēr ir tam, kā ar bērnu runā un viņu audzina vecāki," vērtē Valsts policija (VP).
Protams, arī līdzcilvēki tiek aicināti, redzot bērnus uz ledus, mudināt viņus nākt krastā, ja nepieciešams, izsaucot VP darbiniekus pa tālruni 110. Tāpat, ja kādam gadījies ielūzt ledū, cilvēkiem pašiem nevajadzētu mesties uz ledus, ja situācija nav pagalam draudīga un garāmgājējs pats īsti nezina, kā ielūzušo dabūt līdz krastam, sevi neapdraudot. Nepieciešams nekavējoties izsaukt glābējus pa tālruni 112.
13.03.2018.