Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Latvijas olimpiešu starts

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 01.03.2018.

Burtu lielums

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā jau pieder vēsturei, bet sportistu uzvaras un zaudējumi tiek apspriesti joprojām. Viedokli, kā vērtē Latvijas olimpiešu startu, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču un Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti.

Konkurence milzīga
– Viens ir skaidrs – šādos sporta forumos arvien grūtāk ir iegūt ļoti labus rezultātus. Konkurence sportā ir milzīga, un Latvijai ilgtermiņā ir grūti cerēt uz lieliem masveida panākumiem, bet attiecībā uz šo olimpiādi jāatzīst, ka bija diezgan daudz neveiksmju un kaut kādu mazu nianšu dēļ mūsējie palika aiz goda pjedestāla vai dažos sporta veidos – ne tik labās vietās. Šīs nianses, iespējams, norāda uz to, ka mums tas līmenis nav gluži tāds pats kā sporta lielvalstīs, bet varbūt tās vienkārši bija sportiskas neveiksmes, – atzīst Agris Lungevičs. – Es domāju, ka mēs diez vai nākotnē varēsim cerēt uz lielu skaitu olimpisko medaļu, ņemot vērā, ka likmes ir tik augstas un daudzas valstis pie tā tik daudz strādā, ka izcīnīt olimpiskās godalgas būs aizvien grūtāk. Katrā ziņā šajā reizē mūsu sportisti bija gatavāki, nekā liecina iegūtās vietas un izcīnītā viena medaļa. Sports kļūst aizvien nežēlīgāks un konkurence – aizvien lielāka. Tāpēc, manuprāt, tādai valstij kā Latvija ir vēl vairāk jāspecializējas, ja grib sasniegt augstvērtīgus rezultātus, nevis tikai piedalīties. Būt starp labākajiem visos veidos nav iespējams vai arī – mēs esam visur, bet tad nesapņojam par olimpiskajām medaļām.

Varam būt apmierināti
– Protams, labāk var vienmēr, bet es domāju, ka mēs ar Latvijas olimpiešu startu Phjončhanā varam būt apmierināti. Arī viena olimpiskā medaļa ir ļoti labs sasniegums. Mans secinājums – sportiskais līmenis ir ļoti augsts daudzos sporta veidos, un cīņa ir ļoti līdzīga. Vairs nav tā, kā agrāk, kad bija izteikti favorīti un visi pārējie, kuri tā īsti nemaz nespēja iesaistīties cīņā par godalgotām vietām, – uzsver Rihards Saulītis. – Nu kaut vai hokejā – kurš pirms olimpiādes varēja iedomāties, ka finālā kopā ar Krievijas hokejistiem spēlēs Vācija un būs tik tuvu zelta medaļām. Līdzīgi ir arī citos sporta veidos, kad mums zaudēt sanāk arī savās kroņa disciplīnās, kā, piemēram, šoreiz skeletonā. Izcīnītās vietas jau ir atkarīgas arī no finansējuma. Es esmu pārliecināts, ka Latvijas olimpieši atbilstīgi piešķirtajam valsts finansējumam ir guvuši ļoti labus rezultātus. Sportisti ir gan pirmajā sešniekā, gan mums ir arī kārotā medaļa.


02.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px