Sals šajās dienās tikai pieņemas spēkā. Vai piepildīsies sinoptiķu
prognozes un gaisa temperatūra naktīs patiešām pazemināsies līdz
-32…-35 grādiem?
Atceroties aukstuma periodu pirms vairākiem
gadiem, kad sals virs 30 grādiem pieturējās dažas nedēļas un SIA
„Madonas siltums" katlumājās nepietika jaudas, lai nodrošinātu
komfortablu siltuma režīmu daudzdzīvokļu mājās, vairāki „Stara" lasītāji
mums ir vaicājuši, vai līdzīga situācija neatkārtosies tagad un
dzīvokļos nevajadzēs dzīvot 12-14 grādu temperatūrā.
Toreiz ilgstošā stiprā sala priekšā kapitulēja pat pakešu logi, kuri dažviet aizsala arī siltinātās ēkās. Atklājās, ka tie, ja temperatūra pazeminās līdz -30 grādiem un vēl vairāk, tādos laikapstākļos nav labākais variants.
Iedzīvotāju bažas lūdzu kliedēt SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi.
– Cerams, ka šāda situācija neatkārtosies. Katrā ziņā mēs esam gatavi strādāt arī stipra sala apstākļos. Apkuri un karsto ūdeni Madonas pilsētā nodrošina trīs katlumājas. Pagaidām jaudas pietiek, lai arī siltumpatēriņš, iestājoties aukstam laikam, ir būtiski palielinājies visās mājās. Ceram, ka nepieciešamo jaudu spēsim nodrošināt, bet, ja nu tomēr izveidosies kritiska situācija, vēl ir iespēja siltumenerģijas patēriņu samazināt uz karstā ūdens sagataves rēķina, nedaudz samazinot uzstādīto temperatūru siltummezglā katrā daudzdzīvokļu mājā un to novirzot apkures nodrošināšanai. Arī sinoptiķi neprognozē, ka šāds sals Latvijā pieturēsies ilgstoši. Ceturtdien jau sāksies marts – pirmais pavasara mēnesis. Pozitīva nozīme ir arī tam, ka rudenī, gatavojoties jaunajai apkures sezonai, kurināmo avansā, vienojoties par cenu, iepirkām vairumā. Citādi tagad tas būtu jāpērk par daudz lielāku cenu. Turklāt iegādāties šķeldu apkures sezonas laikā Latvijā ir jau problemātiski, – situāciju raksturoja Uldis Lielvalodis.
28.02.2018.