Pārlapojot kādu no pēdējiem rīta avīzes „Neatkarīgā" pielikuma „Noruna" numuriem, nepatīkami pārsteigta konstatēju, ka no Madonas kultūras dzīves objektiem pazudušas mākslas un mūzikas skolas, par kurām gan ar lepnumu varu teikt, ka bez tām kultūras dzīves aktivitātes Madonā un tās apkaimē būtu krietni „plānākas".
Viens no Madonas kultūras dzīves centriem ir mūzikas skolas Laimas zāle, kurā 23. janvāra pēcpusdienā notika otrais koncerts 2008. gada koncertsezonā. Mājīgās un labskanīgās zāles viesi bija Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 1. kursa audzēkņi. Programmā – Modesta Musorgska klavierminiatūru cikls „Izstādes gleznas". Šoreiz koncerts būtiski atšķīrās no iepriekšējiem, kad pedagogs pats iepazīstina ar audzēkņiem un atskaņojamo programmu.
Viktorija Zubairova un Agata Meļņikova, 1. kursa teorētiķes, iepazīstināja ar skaņdarba rašanās vēsturi, tā minimālu saturisko izklāstu, mūzikas valodas pilnasinīgo, daudzveidīgo skanējumu salīdzinājumā ar Musorgska drauga gleznotāja un dekoratora Hartmaņa gleznām, dekorāciju skicēm.
Un te nu ir vietā izteikt pateicību vides ministram, madonietim Raimondam Vējonim par doto iespēju iegādāties lielformāta televizoru, ar kā palīdzību mūzikas skolas audzēkņiem, kuru mācību programmā ir šis cikls, bija iespējams iepazīties arī vizuāli, izdarot secinājumu, ka, ja nebūtu Musorgska mūzikas, Hartmaņa vārds vēlākajām paaudzēm paliktu nezināms.
Magone Runka (ped. Sandra Jalaņeca), Santa Zaķe un Asija Ahmetžanova (ped. Lelde Paula), kā arī Artjoms Musaelovs (ped. Sergejs Osokins) ar tehniski sarežģīto skaņdarbu ciklu tika galā teicami.
Un visbeidzot vēlējums cilvēkiem, kurus interesē Madonas kultūras dzīve, – apmeklēt un iepazīties ar to vispusīgi!
Autore: LĪGA REINSONE
Madonas mūzikas skolas skolotāja