Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Premjera Māra Kučinska veikums

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.02.2018.

Burtu lielums

Premjera Māra Kučinska vadītajai valdībai ir apritējuši divi gadi. Viedokli, kā vērtē viņa veikumu Ministru prezidenta amatā, lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Andreju Ceļapīteru un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Vērtē pozitīvi
– Kopumā premjera darbu vērtēju pozitīvi. Ar savu pragmatismu un ļoti strukturētu pieeju darbam viņš ir sasniedzis labus rezultātus. Protams, ir arī problēmas, bez kurām nevienam, ja strādā, neiztikt. Nopietni ir jāizanalizē situācija attiecībā uz elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un jāmeklē risinājums OIK izraisīto elektrības cenu būtiska pieauguma mazināšanai, – atzīmē Andrejs Ceļapīters. – Pēc kāda laika varēsim arī izvērtēt, cik veiksmīga ir ieviestā nodokļu reforma. Patlaban to vēl ir grūti pateikt, bet uzņēmējiem noteikti pozitīvi ir tas, ka reinvestētā peļņa vairs netiks aplikta ar nodokli. Arī iedzīvotāji caur ienākuma nodokļa samazināšanu no 23% uz 20% un neapliekamā minimuma atbalstu saņems nedaudz vairāk. Es domāju, ka Māra Kučinska vadībā Ministru kabinets nostrādās līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām un valdība nekritīs. Manuprāt, citu koalīciju, ņemot vērā šīs Saeimas sastāvu, nemaz nevar izveidot, turklāt vēl priekšvēlēšanu laikā. Var pamainīt tikai personālijas.

Visam pieiet atbildīgi
– Man vienmēr ir paticis, kā strādā Māris Kučinskis. Arī tad, kad viņš veica reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra pienākumus. Šajā amatā viņu izvirzīja Tautas partija, bet tad, kad viņš nesteidzās ar pašvaldību apvienošanu novados, Mārim Kučinskim bija jāatkāpjas no ministra amata. Savulaik Māris Kučinskis ir vadījis Valmieras pilsētas pašvaldību un ļoti labi pārzināja visas šīs lietas, – atzīst Vilnis Špats. – Savu konstruktīvo darba stilu viņš nav mainījis, arī pildot premjera pienākumus. Ir nosvērts, mierīgs, ar skaļiem politiskiem paziņojumiem nemētājas, citiem vārdiem – viņš ir darītājs. Protams, ieņemot tādus amatus, nevienam jau neiet viegli. Strādājot par premjeru, daudz ir atkarīgs arī no pārējo ministru veikuma. Kad kāds apzināti vai neapzināti sastrādā visādas muļķības, tas met ēnu arī uz premjeru, turklāt viņam, iespējams, vēl jāizstrebj tas, kas ir palicis no iepriekšējām valdībām. Arī demogrāfiskā situācija, kāda izveidojusies valstī, tāpat ražošana un viss pārējais ir jāsabalansē, lai valsts attīstītos un – pats galvenais – cilvēki nebrauktu prom un lai iedzīvotājiem Latvijā būtu labāk, nevis sliktāk. Es domāju, ka Māris Kučinskis visam pieiet atbildīgi.


23.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px