Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

1. klases „Svētki Pasaciņai”

SANDRA KUKĀRE, Kalsnavas pamatskolas 1. klases audzinātāja

Autors • 19.02.2018.

1. klases „Svētki Pasaciņai”
Burtu lielums

Uzmanību, uzmanību, uzmanību! Pie mums Kalsnavā 9. februārī notika zili brīnumi! Un kur tad tie brīnumi slēpjas? Pasakās! Tā arī mēs, 1. klases skolēni ar audzinātāju Sandru, meklējām brīnumus, iepazīstot dažādus pasaku tēlus, ceļojot cauri pasakām.

Pēc ābeces gudrību iepazīšanas rīkojām „pirmīšu" svētkus. Šoreiz, ielūkojoties teātra pasaulē, iestudējām ludziņu par brašo Sprīdīti, kurš drosmīgi dodas laimi meklēt, savā ceļā satiekot Sniega karalieni, Sniegbaltīti, septiņus rūķīšus, gariņus un Pelnrušķīti. Plašajos pasaules ceļojumos Sprīdītis saprot, ka savā dzimtajā pusē – Laimīgajā zemē – ir vislabāk. Un, atgriežoties mājup, viņu ļoti gaida Lienīte.
Pie 1. klases ciemos bija ieradušies bērnudārza audzēkņi – sagatavošanas grupiņa „Taurenīši", kuri bija iestudējuši patiešām interesantu bērnu dzejas lasījumu. „Kāpēcīšu" klase mūs pārsteidza ar aizraujošu pasaku par kaprīzo modeli. 2. klases skolēni mūzikas skaņās iedzīvināja roku lelles. Dziesmu „Pieci pirkstiņi" mums veltīja 3. klase, un 4. klases skolēni vēlēja, lai viss notiek un piepildās, dāvinot mums milzīgu rozā draudzības balonu. Mēs guvām daudz mīļu vēlējumu, saldu dāvaniņu un pozitīvu emociju.
Skolā pie mums ciemojās PII „Lācītis Pūks" audzinātājas Dzintra un Ināra, kuras dārziņa periodā ieguldījušas bērnos daudz enerģijas, dzīvesgudrības, labestības, atraktivitātes un mīlestības. Savukārt mazie bērnudārznieki ar savu nākamo skolotāju Maritu un 4. klases skolēniem devās uz skolu, kur sporta zālē notika draudzības stafetes, bet pēc tam iepazina klasi, kura septembrī kļūs par savējo.
Ar to vēl brīnumi nebeidzās! Skolā bija ieradusies visīstākā lapsa, kurai no ķepām bija pasprucis un pazudis Kukulītis. Arī mēs lūkojāmies apkārt, kur viņš varētu būt palicis, bet nekā… Tomēr lapsa bija ļoti dāsna un sacienāja visus ar gardiem našķiem.
Visas dienas laikā bija iespējams aplūkot izstādi „Mana mīļākā grāmatiņa". 1.-4. klašu skolēni un „Kāpēcīši" atnesa savas mīļākās grāmatiņas. Varēja pavērot un pašķirstīt, cik tās ir daudzveidīgas.
Uz mūsu svētkiem bija ieradusies grāmatu feja – bibliotekāre Iluta – ar aicinājumu atrast laiku paviesoties grāmatu valstībā. Viņa uzdāvināja katram skolēnam krāsojamās pasaku ilustrācijas.
Vajag darīt, cerēt un ticēt, tad brīnumi notiek gan pasakās, gan īstenībā!


20.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px