Aizvakar notika kārtējā Madonas pilsētas domes sēde, kurā izskatīja 23 jautājumus.Dome apstiprināja Madonas pilsētas pašvaldības 2008. gada pamatbudžetu un speciālo budžetu, lēma par vairākiem vērienīgiem pašvaldības būvniecības ierosinājumiem, kā, piemēram, iecerēto Blaumaņa ielas rekonstrukciju, komunistiskā režīma upuriem veltītās piemiņas vietas „Šķeltais akmens" labiekārtošanu Saules ielā 4a (budžetā šīs vietas labiekārtošanai paredzēts 25 000 latu), PII „Saulīte" teritorijas labiekārtošanu Raiņa ielā 17 un tās rekonstrukciju, kā arī apsprieda citus jautājumus.
Deputāti, izskatot jautājumu par pašvaldības nodevu tirdzniecībai gadatirgū „Viss dārzam", nolēma neiekasēt Madonas pilsētas saistošajos noteikumos „Par pašvaldības noteiktajām nodevām Madonas pilsētā" paredzēto pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās pašvaldības rīkotajā gadatirgū „Viss dārzam", kas notiks šāgada 26. aprīlī Madonā, Saieta laukumā.
Šādu lēmumu domnieki pieņēma, lai iedzīvinātu tradīciju – katru pavasari Madonā, Saieta laukumā, rīkot gadatirgu, kas tika aizsākta pērn, kad tika atdzīvināta tirgošanās tradīcija Madonas pilsētas vēsturiskajā tirgus laukumā. Atbrīvošana no pašvaldības nodevas nenoliedzami ļaus piesaistīt lielāku puķu, dekoratīvo augu, augļukoku audzētāju skaitu, uzsvaru liekot uz visu to, kas pavasarī nepieciešams dārzam, nevis uz tirdzniecību ar rūpnieciskajām precēm.
Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters aicināja šīs idejas autorus nedaudz pamainīt gadatirgus nosaukumu, lai tas precīzi atklātu šī pasākuma būtību, jo tā pamatelements, izvērtējot iepriekšējā gada pieredzi, galvenokārt ir saistīts ar daiļdārzniecību, nevis tikai praktiskām lietām, kā, piemēram, apzaļumošanas dārza tehniku, kapļiem, grābekļiem utt. Pēc domes priekšsēdētāja domām, šī gadatirgus būtību vairāk atklātu tādi nosaukumi kā „Viss puķu dārzam" vai „Viss daiļdārzam".
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto