Reklāma — × 150 px

Remontē telpas Rīgas ielā 2

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 08.02.2018.

Remontē telpas Rīgas ielā 2
Burtu lielums

Madonas novada pašvaldībai piederošās ēkas Rīgas ielā 2 vēsture ir vēl senāka nekā pati Madona. 1920. gadā būvētais sarkanais nams, kas lielākoties ir iezīmīgs ar savu nestandarta formu, daudziem asociējas ar ēku, kurā izveidojies kāds veikals. Te gadu gaitā ir tirgoti gan ieroči, makšķerēšanas un sporta piederumi, gan saimniecības preces, gan lietoti apģērbi, vēl senāk – turpat pāri sliedēm ceptuvē tikko cepta silta baltmaize, taču šobrīd ēka stāv tukša. Tas gan nebūs uz ilgu laiku.

25. janvārī Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt finansējumu 14 804,59 eiro telpu remontam Rīgas ielā 2 no Madonas pilsētas nesadalītajiem līdzekļiem.

Veiks kosmētisko remontu
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris minēja, ka pašvaldībai piederošajam īpašumam Rīgas ielā 2 ir nepieciešams veikt telpu remontu, pēc tam telpas paredzēts nodot Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP).
– Izveidojusies situācija, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Madonas nodaļai, kas šobrīd atrodas bijušajā „Lattelecom" ēkā Saules ielā 17, nepieciešamas jaunas telpas. Tās, veikalam pārtraucot darbību, kļūst pieejamas ēkā Rīgas ielā 2.
PMLP pārstāvjiem iepazīstoties ar šīm telpām, saņēmām pozitīvu atbildi, ka pārvalde ir gatava tās nomāt tikai pēc remonta veikšanas, pielāgojot telpas pārvaldes vajadzībām, kā arī nodrošinot vides pieejamību (jāizbūvē panduss un jāveic iekštelpu kosmētiskais remonts). Pamatojoties uz veiktajiem aprēķiniem un izstrādāto tāmi, telpu remonta izmaksas sastāda 14 804,59 eiro, – skaidroja Guntis Ķeveris.
Saskaņā ar pilsētas pārvaldnieka teikto, PMLP Madonas nodaļai telpas pašreizējā nodaļas atrašanās vietā jāpamet, jo ēkā Saules ielā 17 notiek remontdarbi, ēku pielāgojot Tiesu nama funkcijām. Kā zināms, sākotnējos Tieslietu ministrijas plānos bija jauna Tiesu nama būvniecība Madonā, taču, sākoties ekonomiskajai krīzei, jau tehniskā projekta stadijā esošo ieceri nācās pārtraukt, un pirms dažiem gadiem kā alternatīvs risinājums tika piedāvāta Tieslietu ministrijas padotības iestāžu koncentrēšana bijušās „Lattelecom" centrāles ēkā.

Iespējams, ka tikai pagaidu risinājums
Guntis Ķeveris vēstīja, ka sākotnēji Tiesu namu bija plānots nodot ekspluatācijā jau šā gada rudenī, taču drīzāk tas notiks līdz 2020. gada beigām. Savukārt PMLP Madonas nodaļa ap to pašu laiku varētu pārcelties uz pašreizējo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas ēku, jo saskaņā ar Iekšlietu ministrijas plāniem 2020. gada beigās jābūt uzbūvētam un nodotam ekspluatācijā jaunajam Madonas depo. Gan VUGD, gan PMLP ir Iekšlietu ministrijas padotības iestādes, līdz ar to šāda pirmajā mirklī šķietami savādā rīcība ir loģiska, domājot par Iekšlietu ministrijas ēku racionālu izmantošanu.
– Esam apsolījuši PMLP, ka līdz februāra beigām remontdarbi būs pabeigti un Madonas nodaļa varēs pārcelties uz ēku Rīgas ielā 2, pilnvērtīgi uzsākt darbu. Mums bija jāatrod jaunas telpas, pretējā gadījumā PMLP Madonas nodaļa darbu pārtrauktu un cilvēkiem pēc pakalpojuma būtu jādodas uz Jēkabpili vai Valmieru, kas būtu lieks apgrūtinājums mūsu novada iedzīvotājiem, – norādīja Madonas pilsētas pārvaldnieks.
Viņam piekrita arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kas arī diskusijā akcentēja, ka pašvaldībai ir svarīgi piedāvāt PMLP tai piemērotas telpas, lai tā nepaliktu bez šī pakalpojuma.
– Ja šo jautājumu neatrisināsim, pasu galda Madonā nebūs. Patlaban esam raduši šādu risinājumu. Ēkas remontā ieguldītie līdzekļi nebūs velti iztērēti arī gadījumā, ja pēc dažiem gadiem PMLP Madonas nodaļas šajā ēkā vairs nebūs, jo telpas tur ir ļoti pieprasītas un nomnieka atrašana grūtības nesagādās, – to, ka ēka Rīgas ielā 2 nestāvēs tukša, apgalvoja Agris Lungevičs.

Piemērots ēkas novietojums
Arī deputāte Antra Gotlaufa piekrita, ka remonts jāveic šā vai tā, jo ēka, kas gan nav tajā labākajā stāvoklī, būs pieprasīta, un arī PMLP Madonas nodaļai ēkas novietojums ir daudz piemērotāks par pašreizējo, jo cilvēkiem, kuri nav madonieši (un dažkārt pat madoniešiem), nereti grūtības sagādā pasu galda atrašana.
Deputāts Kaspars Udrass minēja, ka ar domes atvēlētajiem teju 15 000 eiro būs krietni par maz, lai ēku sakārtotu pilnībā, tādēļ būtu jāapzinās, ka nākotnē būs nepieciešami daudz lielāki ieguldījumi, lai ēku gan siltinātu, gan izremontētu tās otro stāvu, kas ir ļoti sliktā stāvoklī.
Guntis Ķeveris piekrita, ka ilgtermiņā par plašākiem darbiem būs jādomā, taču šajā brīdī telpas jāpielāgo PMLP vajadzībām, veicot remontu tādā līmenī, lai, arī pienākot 2020. gadam, pārvalde nesteigtos šo ēku pamest.
– Kā jau tika sacīts, ēkas novietojums PMLP ir ļoti piemērots, jo cilvēkiem, kas tikko iebraukuši Madonā, tā ir viegli atrodama, – piebilda Guntis Ķeveris.


09.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px