Latvijā „Draudzīgā aicinājuma" dienu 1935. gadā iedibināja toreizējais
Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. 1994. gadā to atjaunoja „Draudzīgā
aicinājuma" fonds.
Turpinot uzsākto tradīciju, apgāds „Jumava" šogad aicināja Madonas puses uzņēmējus atbalstīt akciju, dāvinot skolām grāmatas.
Dāsnu dāvinājumu no Neldas Janovičas ar lielu pateicību saņēma Madonas Valsts ģimnāzijas bibliotēka. Tās krājums tiks papildināts ar vērtīgām apgāda „Jumava" grāmatām: E. Virza „Straumēni", A. Eglītis „Homo novus", A. Deglavs „Rīga", „Latvijas leģendas VII", „Latvijas ārpolitika un diplomātija 20. gadsimtā", 1., 2., 3. sējums.
Ģimnāzijas bibliotēka saka paldies arī Jānim Bērziņam. Atsaucoties „Draudzīgajam aicinājumam", viņš uzdāvinājis 1940. gadā izdoto grāmatu „Kārļa Ulmaņa Draudzīgais aicinājums" (sakārtojis A. Šnornieks), kura tikusi izglābta no iznīcināšanas padomju okupācijas laikā. Dāvinājumā saņemta arī grāmata „Tēvzemei un brīvībai", kas 1937. gadā izdota kā valdības dāvana skolām ar vēlējumu „mīlēt daiļumu un ziedot visus savus spēkus tēvijai – Latvijai". Tagad ģimnāzijas bibliotēka var lepoties ar bibliogrāfiskiem retumiem, kā arī paša dāvinātāja izdoto – „Dziesmotais novads. Ieskats Madonas novada kordziedāšanas vēsturē 1940-2005".
Paldies visiem Madonas Valsts ģimnāzijas absolventiem, darbiniekiem, vecākiem, uzņēmējiem, kuri dāvinājuši skolas bibliotēkai grāmatas! Bez tradicionāli izdotas grāmatas bibliotēkai neizdzīvot arī mūsdienu digitālajā laikmetā. Citējot populārā spāņu rakstnieka K. R. Safona vārdus, jāpiekrīt, ka „aiz katras grāmatas vāka atklājas bezgalīgs Visums, ko izzināt".
06.02.2018.