Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Raidījuma „Labvakar!” 30 gadu jubileja

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 01.02.2018.

Burtu lielums

Atzīmējot leģendārā raidījuma „Labvakar!" 30 gadu jubileju, trešdien, 31. janvārī, LTV ēterā satikās nešķiramais vadītāju trio – Edvīns Inkēns, Ojārs Rubenis un Jānis Šipkēvics, lai kopā ar Mārtiņu Ķibildu atskatītos uz laiku, kad raidījums kļuva par sinonīmu tautas atmodai un neatkarības alkām. Kāds atmiņā palicis šis laiks, to jautāju Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim un Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Simtniekam.

Vairāk ar barikāžu laiku
– Manas pirmās spilgtākās atmiņas gan vairāk saistās ar janvāra barikāžu laiku, kad jau biju padsmitnieks un kopā ar citiem domubiedriem bijām devušies uz Rīgu. Ilgāk par kādu vienu dienu mums, kuri nebija sasnieguši pilngadību, neļāva palikt, lika braukt mājās. Taču barikādes Rīgā mums, jauniešiem, bija pirmais „lielais piedzīvojums", – atzīst Guntis Ķeveris. – Savukārt 1988. gada 31. janvārī, kad „Labvakar!" pirmoreiz izskanēja LTV ēterā, es vēl biju pārāk mazs, lai atcerētos konkrētus sižetus. Turklāt, būdami bērni, par politiku tik ļoti vēl neinteresējāmies, mūsdienu jaunatne šajā vecumā ir nedaudz aktīvāka. Esmu uzaudzis lielā ģimenē, mums katram atbilstoši vecumam bija uzticēti konkrēti darbi un pienākumi, kuri bija jāveic. Bet atmiņā palicis, kā pie televizora svētdienu vakaros šim raidījumam līdzi sekoja vecāki, un arī mēs, pārējie, bieži bijām kopā ar viņiem.

Tas nav aizmirstams
– Tas bija raidījums, ko toreiz skatījās gandrīz vai visi, pie tam ar lielu interesi. Svētdienu vakari tika ļoti gaidīti. Lai šo raidījumu noskatītos, tam tika pakārtots viss pārējais. Toreiz jau nevarēja kā tagad attīt atpakaļ un interesējošo raidījumu noskatīties citā laikā. Raidījumā demonstrētie sižeti bija ļoti atklāti un tam laikam neierasti drosmīgi. Dienasgaismā tika izcelts tas, par ko klusēja vairākus gadu desmitus vai tikai pārrunāja mājās, – atzīst Andris Simtnieks. – Nav aizmirstama Mavrika Vulfsona uzstāšanās Radošo savienību plēnumā, ko ierakstā pirmie televīzijā pārraidīja raidījuma „Labvakar!" veidotāji un kas daudziem atvēra acis. Vulfsonam, kas pirmais publiski paziņoja par Latvijas okupāciju tik plašai auditorijai, izsmeļoši un pārliecinoši komentēja Molotova-Ribentropa pakta slepenos protokolus, droši vien par to nebija nekādu šaubu. Bija jābūt simtprocentīgai pārliecībai, lai par to tik atklāti runātu. Var tikai pabrīnīties, kā šādu un citu līdzīgu sižetu demonstrēšanu raidījumā pieļāva tolaik visuvarošā VDK.


02.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px