Eiropas ziemas orientēšanās čempionātā, kas no 14. līdz 20. janvārim notika Šveicē, kopā ar Latvijas izlases dalībniekiem piedalījās arī mūsu sportisti – Edgars Bernāns no Kalsnavas un Mārtiņš Sārs no Kusas. Interesanti, ka tur sniega bijis tik daudz, ka ne salīdzināt ar silto ziemu pie mums.
Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās norisinājās baltos sniegos grimstošajā un kalnu ieskautajā Šveices kalnu pilsētiņā S-chanf. Latviju šajā čempionātā pārstāvēja Toms Veits, Edgars Sparāns, Edgars Bernāns, Mārtiņš Sārs, Ļubova Pavļukova un treneris Juris Kokins. Pirmajā dienā tika veiktas treniņdistances, tad – orientēšanās sacensības sprintā, garajā, vidējā distancē un visbeidzot stafetē – 19. janvārī, kad sacensības noslēdzās.
Stafešu sacensībās Latvijas izlases komanda izcīnīja augsto 10. vietu Eiropas čempionāta nāciju vērtējumā. Pirmo etapu veica jaunākais komandas dalībnieks – Edgars Sparāns, otro – izlases līderis Toms Veits, bet trešo – Edgars Bernāns, kas savu etapu veica visātrāk no Latvijas komandas.
Jāpiemin, ka Mārtiņš Sārs, startējot sastādītajā komandā, arī savu etapu veica ļoti labi. Par uzvarētājiem kļuva Zviedrijas izlases sportisti, kas tikai par 7 sekundēm apsteidza somus, bet trešo vietu izcīnīja norvēģi.
Edgars Bernāns studē LSPA 3. kursā. Ar orientēšanās sportu nopietnā līmenī sāka nodarboties Madonas BJSS trenera Gunāra Ikaunieka vadībā. – Ja patīk slēpot, tad arī ziemas distances grūtības nesagādā, ir tikai jātrenējas, – sacīja Edgars.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.01.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no E. Bernāna personiskā arhīva