Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Valsts prezidents skolai dāvina grāmatas

INESE ELSIŅA

Autors • 25.01.2018.

Valsts prezidents skolai dāvina grāmatas
Burtu lielums

Šonedēļ visā Latvijā izskan Draudzīgā aicinājuma simtgades pasākumi, kad, atceroties savu skolu, tās absolventi izglītības iestādes nākamajām paaudzēm dāvina grāmatas.
22. janvārī Madonas pilsētas vidusskolā rīkotais Draudzīgā aicinājuma sarīkojums bija īpašs, jo to apmeklēja skolas absolvents un tās kādreizējais skolotājs – Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode klātesošajiem atklāja, ka Draudzīgā aicinājuma akcija Madonā notiek, pateicoties apgāda "Jumava" iniciatīvai: – Akcija "Draudzīgais aicinājums" nav ar likumiem un tiesību aktiem nostiprināta kārtība, tā ir labas gribas izpausme, dāvinātāja un dāvanu saņēmēja prieks, saikne ar bērnību, skolasbiedriem, skolotājiem un dzimto pusi. Akcijas garīgā puse ir daudz spēcīgāka par materiālo, tā rada cieņu pret grāmatu, kultūru, izglītību un valodu.

Tika atgādināti tradīcijas iedibinātāja Kārļa Ulmaņa vārdi: "Ja tev ir grāmata, kuras saturs tevi ir sajūsminājis, mudinājis dižiem un cēliem darbiem, būt labam un krietnam, mudinājis izturībai, ticībai, pakļāvībai, drosmei, stiprinājis tavu gribu, kaldinājis tavu raksturu, devis sirds skaidrību un mieru, tad dāvini to savai skolai."
Interesanti, ka Madonas pilsētas 1. vidusskolā vairāk nekā desmit gadu garumā veidojusies tradīcija radīt savu grāmatu, ko skolas beidzējiem – 12. klašu audzēkņiem – kā ceļamaizi pasniedz izlaidumā. Šī skolas dāvātā gadagrāmata jauniešiem kalpo kā spēka avots laikā, kad mācības izglītības iestādē ir pabeigtas, bet turpinās tālās un tuvās vietās.
Šobrīd skola iedibinājusi vēl kādu tradīciju – "100 absolventi uz skolu Latvijas simtgadē". – Paldies visiem, kas jau atsaukušies aicinājumam un bijuši kopā ar skolas pedagogiem un audzēkņiem, dalījušies savā pieredzē, dzīvesstāstos un atstājuši vēlējumu skolas simtgades absolventu sienai, – vēstīja Inese Strode. – Šodien tur pievienosies vairāki vēlējumi, jo mūsu vidū ir daudz skolas absolventu.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot skolēnus un skolotājus, atgādināja, ka, svinot valsts pirmo simtgadi, mēs svinam Latvijas brīvību un neatkarību: – Mūsu valstī bijuši dažādi dzīves posmi, tai skaitā esam bijuši okupēti, bet savās sirdīs un prātos esam saglabājuši ideju par brīvu valsti, un šobrīd mums ir iespēja dzīvot brīvā Latvijā.

– Ir dažādas problēmas, bet jānovērtē, ka pašiem ir sava valsts, mēs to veidojam un dzīvojam tajā,- uzsvēra Raimonds Vējonis.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir patiess prieks atgriezties:
– Esmu skolas absolvents, kādu brīdi te bijis bioloģijas skolotājs un atsevišķu Madonas novada personību veidošanā savu roku pielicis. Svarīgi darbu darīt tā, lai līdzcilvēki ar to varētu lepoties. Arī bērni var būt kā paraugs cits citam, jo nav jāraugās tikai uz milzu attālumiem un ideāli jāmeklē tur, bet varam pamanīt labo savos klasesbiedros un solabiedros. Iespēja dāvināt grāmatas Draudzīgā aicinājuma ietvaros ir iespēja ko nedaudz dot atpakaļ savai skolai. Lasot grāmatas, mēs kļūstam gan izteicienos, gan ikdienas dzīvē tēlaināki, protam uz daudziem jautājumiem paskatīties savādāk. Grāmatās apslēptās zināšanas dod pamatu turpmākajai dzīvei, tāpēc šī akcija ir nozīmīga visām skolām un Latvijai kopumā.
Prezidents savai skolai dāvāja grāmatas par dabas aizsardzību, novēlot, lai šīs grāmatas tiek plaši izmantotas, jo, lasot un iegūstot zināšanas, ikviens kļūst brīvs savu lēmumu pieņemšanā.
Grāmatas skolai dāvināja arī Madonas novada pašvaldība, vairāki uzņēmēji un privātpersonas.
Apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis atklāja, ka Latvijas simtgadē apgāds uzsācis izdot 100 vērtīgas grāmatas. Madonas pilsētas vidusskolai tika dāvātas divas no tām – arī grāmata par mūsu izcilo novadnieku Oskaru Kalpaku.
– Ir pagājis liels laika sprīdis, kopš pēdējo reizi biju šai zālē, tā, šķiet, bija virtuves dežūra, – savu uzrunu iesāka mūziķis Mārcis Auziņš. – Ienākot skolas telpās, pārņem nostalģija, bet uzskatu, ka man dzīvē ir veicies, jo pēc 9. klases uzreiz bija skaidrs, ko darīšu tālāk. 12. klases jauniešiem tāpēc vēlu iespējami ātri atrast savu vietu dzīvē un, lasot grāmatas, atcerēties, ka tie, kas lasīs grāmatas, vienmēr vadīs tos, kas skatās televizoru.
Grāmatas skolai dāvāja arī madonietis, distanču slēpotājs Arvis Liepiņš, uzņēmēja Antra Gotlaufa, Doku Ata fonda vadītājs Valdis Garoza.
Pasākuma gaitā uzstājās skolas 2.-4. klašu koris Ijas Voiničas vadībā, deju kolektīvs "Atspole", ko vada Maija Rijniece, un citi.


26.01.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px