Meža likums nosaka, ka meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir katru gadu līdz 1. februārim informēt Valsts meža dienestu (VMD) par iepriekšējā kalendārajā gadā veikto mežsaimniecisko darbību.
Tas nozīmē, ka par 2017. gadā veikto koku ciršanu pēc apliecinājuma, meža atjaunošanu, ieaudzēšanu un kopšanu ir jāiesniedz pārskati. Ja mežs atjaunots vai ieaudzēts ar sertificētu vai citā valstī reģistrēta ieguves avota stādmateriālu, tad pārskatam jāpievieno arī materiāla iegādi apliecinošu dokumentu kopijas. Pārskatus var iesniegt klātienē, atsūtīt pa pastu vai iesniegt ar elektronisko parakstu. Tos var iesniegt jebkurā tuvākajā VMD mežniecībā vai virsmežniecībā.
Atgādinām, ka pārskats jāiesniedz arī tad, ja koki cirsti bez apliecinājuma koku ciršanai (sauso un vēja gāzto koku ciršana pēc paziņojuma sniegšanas VMD, koku ciršana elektrisko līniju aizsargjoslās ārpus trasēm pēc paziņojuma VMD, kā arī plantāciju mežos un jaunaudzēs), ja iegūto kokmateriālu vairums ir lielāks par 10 kubikmetriem. Pārskats iesniedzams arī, ja koki cirsti pēc paziņojuma sniegšanas VMD purvā, laucē, pārplūstošā klajumā vai meža infrastruktūras objektos (meliorācijas sistēmā reģistrēts grāvis).
23.01.2018.