ĒRGĻU novada Sausnējas pagasta „Līdumos", kā katru gadu, arī šogad 19. janvārī pulksten 16 tiks iedegts barikāžu atcerei veltīts atmiņu ugunskurs.
Par gaidāmo pasākumu aicināju pastāstīt Sausnējas pagasta kultūras darba organizatori Inesi Leibomu: – Pasākums ir tradicionāls, neesam izlaiduši nevienu gadu. Piektdienas pēcpusdienā sanāksim visi kopā pie vēstures muzeja „Līdumi", iedegsim atmiņu ugunskuru. Uzaicināti visi pagasta iedzīvotāji, īpaši gaidīta skolu jaunatne, Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolas skolēni. Arī skolas direktors Andris Dombrovskis ir barikāžu laika dalībnieks, vēstures stunda notiek arī skolā, bet direktors parasti aicina un atved skolēnus pie atmiņu ugunskura. Uz pasākumu aicinām visus Sausnējas pagastā dzīvojošos barikāžu dalībniekus, lai pastāstītu jaunajai paaudzei, kā Latvijas sirdī Rīgā šajās janvāra dienās pirms 27 gadiem tika sargāta brīvības un neatkarības ideja. Barikāžu dalībnieki parasti paņem līdzi arī 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi – ozollapām vainagotu vairoga veida medaļu ar uzrakstu otrajā pusē „Par Latviju", kas apliecina viņu drošsirdīgo līdzdalību vēsturiskajā barikāžu laikā. Varēsim iejusties atmiņu gaisotnē, un katru gadu atrodas kas jauns, ko pastāstīt un uzzināt. Kādreiz mums bija 37 dalībnieki, ko aicinājām uz tikšanos, tagad palikuši vien 20. Atcerēsimies tos barikāžu laika dalībniekus, kuru vairs nav mūsu vidū, aizdedzot piemiņas svecītes. Šogad bija doma, ka aiziesim aizdegt svecītes uz Sausnējas kapiem, bet tiek solīts vējains un auksts laiks. Pie ugunskura varēs sasildīties, dzerot siltu tēju, iestiprināties ar pīrādziņiem. Vēstures muzejā „Līdumi" būs apskatāma barikāžu atcerei veltīta izstāde – fotogrāfijas, avīžu izgriezumi, grāmatas, atmiņu stāsti.
16.01.2018.