Ceturtdien, 18. janvārī, Vienotības nedēļas ietvaros Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā notiks Lūgšanu brokastis, aicinot visu konfesiju vadītājus, pašvaldību pārstāvjus, iestāžu, organizāciju vadītājus un garīgi aktīvos cilvēkus.
Pasākums tiks veidots tā, lai cilvēkus ar atšķirīgu pieredzi vienotu ap augstākajām un cēlākajām pamatvērtībām, lai dotu iespēju dažādiem sabiedrības pārstāvjiem sanākt kopā un runāt par to, kas svarīgs, lūgt Dieva svētību darbiem, veidot garīgu kopību un saticību Latvijas simtgades zīmē.
Lūgšanu brokastīs piedalīsies ne tikai pārstāvji no novada, bet arī viesi – Lidija Lasmane-Doroņina – cilvēks, kura liktenis cieši saistīts ar Latvijas neatkarību, un publicists Arnis Šablovskis. Muzikālā daļa uzticēta pianistam Raimondam Lapkašam no Kalna skolas.
Atskatoties vēsturē, pirmās Lūgšanu brokastis 1952. gadā notika ASV galvaspilsētā Vašingtonā, kad vadītāji saprata – labklājība vien nespēj risināt daudzos izaicinājumus sabiedrībā. Tādēļ vienotībā un saskaņā, lūdzot Dieva svētību tautai un valstij un veidojot dziļāku savstarpēju uzticēšanos, visi klātesošie guva stiprinājumu un gudrību.
Lūgšanu brokastis tiek organizētas vairāk nekā 40 valstīs, tai skaitā Latvijā. Madonā šīs būs otrās Lūgšanu brokastis.
16.01.2018.