Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Nevar vienoties par pārdoto malku

INESE ELSIŅA

Autors • 28.12.2017.

Nevar vienoties par pārdoto malku
Burtu lielums

Labdien!

Jūs traucē pensionāre, kura ir apšmaukta, apzagta malkas iegādē. Izlasīju „Stariņā", ka tirgo skaldītu malku. Man to palīdzēja iegādāties Ziedot.lv. Norunājām par 17 m3 malkas.

Vedējs Āris no Madonas apsolījās atvest un, protams, atveda. Pirmo kravu viņš izgāza tādā klājienā, ka es nepratu pārmērīt. Salasīju 4 maisus visādu malkas atkritumu (gan skaidas, gan skujas, sprunguļus, dažādas saknes – un vispār 1 krava bija zem katras kritikas). Dabūju sakraut …., lai izmērītu, to es ļoti labi protu. Āris teica man, ka tur ir visi 17 m3. Es neesmu meža strādnieks, bet man laimējās: meža tehniķis pateica – te vairāk par 6-7 m3 nav. Ziedot.lv jau naudu bija pārskaitījis. Brālis mani brīdināja, ka tirgoņi tādi ir. It sevišķi vecām tantēm, kuras nezina, cik tur tās malkas. Samaksā un vēl nopriecājas, ka mājās ir malciņa. Cik, to jau viņas nesaprot. Šoreiz Āris izgāzās, jo nezināja, kas es esmu par tantiņu. Sazvanījos ar policiju, ar viņu palīdzību malka tika atvesta otro reizi. Mērījām abi divi ar Āri, bet tomēr trūka 2 m3. Tā jau bija laba malka. Trešo reizi man atveda vēl 2 m3. Ja Āris nebūtu vainīgs, viņš man nedāvātu šokolādes kastīti un neatvainotos. Pat izteica pārmetumus, kāpēc es sacēlu tādu brēku. Ko man atlika darīt? Palikt pie sasistas siles vai gādāt malku. Es par sakraušanu grēdās jauniešiem samaksāju 28 eiro + visas driskas, ko nevar nosaukt par malku. Saslimu dikti ar nerviem – gan meitiņas aiziešana, gan nu punktu pielika malka ar visu tirgoņu bezkaunību. Man vēl ir kastes, spaiņi un grozi ar tās malkas drazām. Kā nav kauna tā rīkoties!

Šerpā pensionāre – pircēja Janīna

Sazinoties ar Janīnas kundzes pieminēto malkas pārdevēju, uzklausījām arī viņa viedokli par radušos situāciju: – Pirmo skaldītās malkas kravu pasūtītājai aizvedu uz viņas norādīto adresi, un kungs parādīja, kur to izgāzt. Pēc tam braucu tālāk, jo tai dienā bija saplānoti vairāki reisi. Kundzei nepateicu, cik tur malkas, tikai teicu, ka malku savedīšu. Viņa acīmredzot nezina, ka fiziski vienā kravas kastē vairāk par 7 kubikmetriem iekraut nevar, tāpēc arī vedu vairākas reizes – kopumā 18 kubikmetru. Tā ir alkšņa skaldīta malka, turklāt nevis bērta, bet krauta. Nesaprotu, par ko ir pretenzijas, jo atvestā malka tiešām ir laba un kvalitatīva. Man ir bilde, ko uzņēmu kundzes pagalmā (skat. attēlu). Protams, mežā zāģējot, transportierī vienmēr automātiski ir arī kāda skaida, bet pasūtītājai to norādīju, ka skaidas, šķilas var izmantot iekuriem. No visas atvestās kravas divus spainīšus viņa bija salasījusi.
Man ir lielākā kravas kaste apkārtnē, jau desmit gadu darbojos šai jomā, un nekad nevienam pretenziju nav bijis. Esmu pārsteigts, ka te viens cilvēks visu tā pārprot un sabojā. Atvesto malku mērījām abi kopā, aizvedu pat vairāk malkas, lai cilvēks liekas mierā. Mīļā miera labad pasniedzu arī konfekšu kasti, bet kundze zvanīja policijai, uzvilkās, nebija iespējams ar viņu runāt. Es tirgoju labu malku, pasūtītāja ieņēmusi galvā tikai savu. Manuprāt, cilvēkam ir kādas veselības problēmas, žēl, ka viss tā sanācis un joprojām nav miera.

29.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px