Madonas pilsētas dome ir saņēmusi Madonas rajona represēto biedrības ierosinājumu pārdēvēt M. Riekstas ielu par Abrenes ielu, līdz ar to šis jautājums, par kuru ik pa brīdim plašas un kaismīgas diskusijas notiek Madonā un ne tikai (par to pagājušajā gadā plašs raksts bija publicēts „Latvijas Avīzē", sižets tika parādīts arī TV „Panorāmā"), tiek aktualizēts no jauna.
Otrdien Madonas rajona represēto biedrības iesniegumu izskatīja Madonas pilsētas domes finanšu un attīstības komitejas sēdē.
– Jā, tāds iesniegums un priekšlikums Madonas pilsētas pašvaldībā ir iesniegts, bet tas nav vienīgais. Domē ir arī iesniegums, kuru ir parakstījuši Martas Riekstas ielā dzīvojošie iedzīvotāji, un viņi nevēlas, lai tiktu mainīts ielas nosaukums, jo tas radītu virkni sarežģījumu (īpašuma pārreģistrācija zemesgrāmatā, kredītlīgumu maiņa, izmaiņas uzņēmuma reģistrā utt.). Pārrunājot šo jautājumu komitejas sēdē, nolēmām, ka uz kopīgu tikšanos jāaicina ielas nosaukuma maiņas iniciatori un Martas Riekstas ielas iedzīvotāji, lai vienotos par kompromisu. Tā ka pagaidām jautājums izskatīšanai domes sēdē netiks virzīts. Ja tiks panākts kompromiss, tad arī deputāti varēs lemt par šo jautājumu. Ja ne, darbs šai virzienā būs jāturpina, kamēr izdodas vienoties par kompromisa variantu. Ir jārunā un jādiskutē tik ilgi, kamēr tiek rasts abpusēji pieņemams risinājums, jo, manuprāt, tas tomēr nebūtu īsti pareizi, ja mēs, deputāti, pieņemtu lēmumu, ignorējot teju vai visu Martas Riekstas ielā dzīvojošo cilvēku viedokli, – skaidrojot situāciju, uzsver Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA