Jau ceturto gadu Bērzaunes pamatskolas skolēni sagatavoja dāvaniņas un izveidoja Ziemassvētku koncerta programmu, lai iepriecinātu Bērzaunes pagasta vecos ļaudis, kas dzīvo Dzelzavas, Barkavas, Ļaudonas un Mārcienas pansionātos.
Par skolēnu labo iniciatīvu pastāstīja Bērzaunes pamatskolas direktore Ilga Gailuma: – 19. un 20. decembrī ar priekšnesumiem, laba vēlējumiem un dāvaniņām Bērzaunes pamatskolas sākumskolas ansamblis, 6.-8. klašu vokālā studija un 7. klases skolēni kopā ar skolotājām Veroniku Cauni un Ilzi Stradiņu apciemoja pansionātus, lai iepriecinātu un radītu Ziemassvētku noskaņu. Kopā ar bērniem pie senioriem devās arī Bērzaunes pagasta sociālā darbiniece Ilze Kanča ar kliņģeri un gaismas lukturīti pansionāta ļaudīm. Mieram un gaišumam katrā pansionātā tika dāvināta svece un adventa eņģeļi. Skolēni un viņu vecāki Bērzaunes pagasta iedzīvotājiem bija sagatavojuši personiskas dāvaniņas – medu, ievārījuma burciņas u. c. Labdarības koncerta sagatavošanā palīdzēja mūzikas skolotāja, ansambļu vadītāja Ināra Stepāne.
Kā katru gadu pansionāta ļaudis Bērzaunes skolēnus sirsnīgi sagaidīja, kopā ar skolēniem dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus. Savukārt bērniem, kas iepazina došanas prieku, šīs tikšanās radīja emocionālu pacēlumu, jo vecie ļaudis pateicās starojošām acīm. Bērni atzina, ka esot bijis prieks gatavoties šiem koncertiem. Pēc viesošanās pansionātos pārņēma divējādas jūtas – skumjas par vientuļajiem cilvēkiem un prieks par to, ka ar savu ierašanos var ielīksmot kādu vientuļu sirsniņu. Bērni arī sacīja, ka Ziemassvētku laiks nebūtu tik piepildīts bez došanās uz pansionātiem.
Lai arī skolotājiem decembris bija saspringts, jo papildus bija jāgatavojas skolas eglītes pasākumam, redzot prieku pansionātu ļaužu acīs un dzirdot mīlestības pilnos "paldies!", bija gandarījums par paveikto. Paldies bērniem par izturību un atsaucību. Ir taču svarīgi ne tikai saņemt, bet arī dot, jo „dodot gūtais neatņemams" (Rainis).
27.12.2017.