Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Palielinās dabas resursu nodoklis un arī tarifs

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 26.12.2017.

Burtu lielums

Lubānas novada pašvaldībā ar nākamā, 2018., gada 1. janvāri palielināsies sadzīves atkritumu savākšanas tarifs par faktiski izvesto atkritumu daudzumu. Par vienu kubikmetru būs jāmaksā 15,19 EUR (bez PVN) jeb par 80 eirocentiem vairāk nekā iepriekš.

Lubānas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Bodžs „Staram" skaidroja, ka šādu lēmumu Lubānas novada dome pieņēmusi, ņemot vērā SIA „Pilsētvides serviss" minētos argumentus. Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumā noteikto dabas resursu nodokļa (DRN) likme laika periodā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim būs 35 EUR/tonnā līdzšinējo 25 EUR/tonnā vietā. Kopējais poligona noglabāšanas tarifs (t. sk. DRN) tiek paaugstināts no 50,52 EUR/tonnā uz 55,52 EUR/tonnā.
Samaksa par atkritumu apglabāšanu SIA „AP „Kaudzītes"" poligonā tiek veikta, pamatojoties uz ievestajām tonnām, savukārt maksu par sadzīves atkritumu izvešanu no klientiem iekasē, pamatojoties uz kubikmetriem. Ņemot vērā, ka atkritumu apglabāšanas izmaksas ir pieaugušas par 5 eiro, kā arī atkritumu vidējo svaru – 160 kg/m3, atkritumu apsaimniekošanas operators lūdza apstiprināt no 2018. gada 1. janvāra atkritumu izvešanas tarifu 15,19 EUR/m3 (bez PVN) līdzšinējā tarifa 14,39 EUR/m3 (bez PVN) vietā.
Pagājušajā piektdienā Lubānas novada izpilddirektors Ivars Bodžs tikās ar atkritumu apsaimniekošanas operatoru. Lubānas novadā atkritumus jau vairāk nekā gadu izved SIA „Pilsētvides serviss" – atkritumu apsaimniekošanas operators šeit mainījās pēc tam, kad iepriekšējā firma pārstāja funkcionēt.
– Tiekoties pārrunājām šāgada darba rezultātus un turpmāko sadarbību. Pilnīgi precīzi skaitļi būs zināmi nākamā gada sākumā, tad arī vērtēsim, vai atkritumu vidējais svars – 160 kg/m3 – atbilst realitātei. Kopumā ar SIA „Pilsētvides serviss" sniegto pakalpojumu esam apmierināti, drīzāk nedaudz neapmierināti esam ar sabiedrības iesaisti atkritumu apsaimniekošanā. Daļa iedzīvotāju joprojām nav noslēguši līgumus ar jauno atkritumu apsaimniekošanas operatoru par atkritumu izvešanu. Diemžēl atkritumi tiek izmesti arī mežā. Tāpat iedzīvotājiem atkritumi būtu vairāk jāšķiro, pie tam tas būtu jādara, precīzāk ievērojot, ko drīkst mest dalīto atkritumu konteinerā, to, ka tiem ir jābūt tīriem. Šo jautājumu esam pārrunājuši arī ar atkritumu apsaimniekošanas operatoru, lai sabiedrību izglītotu un aicinātu šķirot atkritumus. Mājaslapā atjaunosim arī informāciju par dalītajiem konteineriem, to, kā pareizi šķirot atkritumus, – akcentēja Ivars Bodžs.

27.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px