6. decembrī Valsts vides dienests (VVD), turpinot pirms trim gadiem sākto tradīciju, pasniedza apbalvojumu „Zaļās izcilības balva". Šogad izcilības balvai bija 16 laureāti, un viens no tiem – Cesvaines novada dome.
„Zaļās izcilības balva" tiek piešķirta uzņēmumiem un pašvaldībām, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, kuri mazina ietekmi uz vidi.
– Svinīgais pasākums notika Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, – stāsta Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Šogad iekļaušanai VVD veidotajā „zaļajā sarakstā" tika vērtēti gan uzņēmumi, kas ir A, B vai C kategorijas piesārņojošo darbību veicēji, gan uzņēmumi, kuri veic darbības ar jonizējošā starojuma avotiem, un pašvaldības. No pašvaldībām apbalvoto vidū gan mēs bijām tikai divas pašvaldības – mūsu un Līvānu novada pašvaldība.
Lai motivētu uzņēmējus ikdienā strādāt un rīkoties pēc zaļās domāšanas principiem, pirmo reizi tika pasniegta veicināšanas balva „Izaicinājums ceļā uz „Zaļās izcilības balvu"".
Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja ir tieši atkarīga no atbildīgas vides politikas īstenošanas uzņēmumos. Lai novērtētu uzņēmumu darbu vides jomā, „Zaļās izcilības balvas" ieguvēju noteikšanai VVD pilnveidojis vērtēšanas kritērijus un novērtējis piesārņojošo darbību veicējus valstī.
– Cesvaines novada pašvaldība apbalvojumu saņēma par vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un pašiniciatīvu ietekmes uz vidi mazināšanā. Cesvainē ir realizēti divi ūdenssaimniecības projekti, uzbūvēta atdzelžošanas stacija. Tas gan nav noticis pagājušajā gadā, bet jau pirms kāda laika, taču ieguvums ir nenovērtējams. Tāpat notikusi siltumtrašu nomaiņa, ēku siltināšana. Morālu atbalstu sniedzam arī „Cesvaines pienam" attiecībā uz vides politikas īstenošanu. Lai gan jāsaka – man nešķiet, ka mēs kaut ko īpašu būtu paveikuši. Vienīgi esam godīgi darījuši to, kas jādara, un savu iespēju robežās rūpējušies, lai netiktu pieļauti vides aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumi. Katrā ziņā balva bija patīkams pārsteigums, – atzīst pašvaldības vadītājs.
20.12.2017.