Ir advents – klusais pārdomu laiks, kad gaidām Jēzus piedzimšanas svētkus – Ziemassvētkus. Man šis laiks ievilcies vairāk nekā divu mēnešu garumā, kad vienā dienā dzīve apmeta kūleni un es sabruku. Nonācu mediķu aprūpē.
Vispirms pateicos gudram, zinošam, prasmīgam mediķim – savai ģimenes dakterei Annai Višņovai un viņas čaklajiem palīgiem, kas ātri reaģēja un joprojām rūpējas par mani. Nevaru nepieminēt savus draugus – Annīti, Kārli, Viju, Āriju, Raju, Katju, kas zvanīja, uzmundrināja, deva stiprinošus vārdus. Un kur vēl "Āderes" meitenes un Anita – mans "šefiņš", kas katru dienu interesējās: "Kā tev iet? Ko tev vajag?" Un ar šo "Ko tev vajag?", pašas izdomātu, atrod laiku no sava saspringtā darba un kaut uz mirkli ir šaipus manas mājas durvīm.
Mani lejas kaimiņi – Velta un Ilga. Kas liek Ilgai katru dienu nest bļodiņu ar siltu ēdienu, ietītu dvielī, kamēr es dzīvojos vairāk pa gultu. Cilvēcība? Sapratne? Devēja prieks?
Mani bērni – Arvis ar ģimeni, Guntars, kuri dalās savā lielajā mīlestībā un tai mazumā, kas viņiem ir, jo braucieni uz Rīgu arī kaut ko maksā, un to nav maz un vēl nebeigsies.
Kur lai es rodu palīdzību? Varbūt dome – ar nesadalītajiem līdzekļiem? Sociālais dienests? VID? Esmu dzirdējusi, ka vajadzīgs trūcīgā vai maznodrošinātā statuss. Vai man rakstiski jāapstiprina, ka es esmu nabags? Tādu mūsu ir daudz… Es nevaru aizvest uz Rīgu putraimu paciņu un teikt, lai mani pieraksta uz izmeklēšanu vai pie speciālista. Tur prasa naudiņu. Ko lai daru ar savu "lieso" pensiju? Esmu piederīga Madonai – savai pilsētai. Kur ir valsts teiktais – "Pensionāru cienīgas vecumdienas"? Saeima apspriež suņu čipošanas jautājumus, plastmasas divlitreņu alus pudeļu likteņus, tualešu aplikšanu ar nodokļiem, tagad – sešgadīgo bērnu sūtīšanu skolā. Nu, nevajag atņemt bērniem bērnību. Ceru, ka vecāki to nepieļaus. Kur mēs ejam, Latvija?
Man vēl cīņa priekšā. Mierinu sevi, ka esmu stipra un viss būs labi.
Gribētos "Stariņā" lasīt arī citu uzrakstīto, īpaši par labajiem cilvēkiem, kuri ir mums apkārt. Lai visiem veiksme, labestība, mīlestība un visu labo vēlmju piepildījums!
12.12.2017.