Sarkaņu pagasta Biksēres iedzīvotāji būs pamanījuši smagās tehnikas rosību netālu no Biksēres ezera. Šajā vietā jau visai drīz atradīsies grants karjers (grants ieguve varētu sākties tuvākā mēneša laikā), taču ne visus biksēriešus tā izveidošana apmierina.
Aizvadītajā nedēļā laikraksta „Stars" mājas lapā, atsaucoties uz 15. janvāra numurā ievietoto publikāciju „Teritorijas plānojumi vēl izstrādē", tika ievietoti divi komentāri, kuru autori uzskata, ka karjers atradīsies nepieļaujami tuvu dzīvojamajām ēkām un, kas pats būtiskākais, pašvaldība, sabiedriskajā apspriešanā iepazīstinot iedzīvotājus ar teritorijas plānojumu, nav viņus informējusi, ka konkrētajā vietā paredzēta karjera izveide. Komentāru autori norāda, ka nezina, kādi būs patiesie karjera apmēri, iespējams, tas pat skars Biksēres dambi un apgrūtinās pieeju ezeram.
„Kāda vairs būs atpūta pie Biksēres ezera, kuru iecienījuši daudzi tuvējās apkārtnes iedzīvotāji? Kā jutīsies apkārtējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kuriem nāksies „ostīt" smagās tehnikas izplūdes gāzes un rīt pašizgāzēju saceltos putekļus, pat izbaudīt tehnikas radīto vibrāciju uz savas ādas?" retoriski vaicā komentētāja, kas pati dzīvo Biksērē.
Viņasprāt, grūti būtu Latvijā atrast pagastu, kur apdzīvotas vietas centrā notiktu tik apjomīga grants karjera izveide laikā, kad izstrādē ir jaunais pagasta teritorijas plānojums.
Kāds cits situācijas komentētājs apgalvo, ka pašvaldības būvvaldē projekts par grants karjera izveidi nemaz nav saskaņots un būvatļauja nav saņemta, līdz ar to arī karjers izveidots patvaļīgi.
Komentētāji arī pauž bažas, ka karjera darbība nelabvēlīgi ietekmēs apkārtējo ēku tehnisko stāvokli un līdz ar to kritīsies to tirgus vērtība. Viņi uzskata, ka lēmums ir pieņemts steigā un slepenībā, tāpēc būtu vēlams dzirdēt pašvaldības argumentus par labu minētajam objektam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.01.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto